Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdv! Találtam egy idős úriembe...

Tapasz666 kérdése:

Üdv! Találtam egy idős úriember tulajdonában álló Danuvia motorkerékpárt darabokban működésképtelen állapotban. Ha szeretném forgalomba visszaállítani a motort milyen papíroknak kell utánajárnom? Elég a jogos örökössel írt adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

A motorról a jelenlegi tulajnak nincsenek papírjai.

A motor előző tulaja elhunyt, a felesége aki eladta a motort a jelenlegi tulajnak nyugdíjas otthonban van. Van egy örökösük.A kérdésem komoly, azonos komolysággal írt válaszokat várok! Köszönöm!



2014. jún. 15. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Veszel egy másik, papíros Danuviát, azt' meg van oldva a probléma. A papír nélküli, hagyatékból kimaradt, ismeretlen eredetű motorokkal csak a szívás van, törvényesen nem lehet őket forgalomba helyezni.
2014. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jogos tulajdonossal(tehát az eredeti tulaj felesége) kell egy adásvételit írni. Valamint póthagyatéki eljárásról papír. Ezzel tudod hivatalosan igazolni.


Vagy amit előttem írtak, megvenni papírok nélkül alkatrésznek, és venni legalább egy papírokkal rendelkező vázat és blokkházat(bár ez utóbbi nem feltétlen szükséges, blokkcserét viszonylag egyszerű hivatalosan megoldani)

2014. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséget!
2014. jún. 15. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!