Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt műszaki és zöldkártya+...

Lejárt műszaki és zöldkártya+ gyorshajtás (40 helyett 45!? ) - adatkérő levelet kaptam a rendőrségtől, h ki vezette. (én. ) Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Megírom, h én vezettem, mert mi mást írhatnék? (nem akarok senkit bajba sodorni, mondjuk magamat sem- szerintem 40 helyett 45...ennél azért sokal durvábbak vannak :s)


Az hogy nem rögtön csekket küldtek, azt jelenti, hogy a elővesznek a forgalmi miatt is?? És akkor mi történik? Vagy mindig megkérdezik, ki vezette?


A kocsi olyan állapotban van, h nem fogom tudni levizsgáztatni- ezért nincs rajta műszaki, megy a bontóba, ha megkapom a volt muunkahelyemtől a pénzt, ami jár, veszek egy kevésbé roncs használtat.


Köszönöm, ha megírjátok, mi történhet, mert nagyon berezeltem. (muszájból járok így vele, vidéken lakunk, szal nincs bkv, csak egy kicsi gyerekem, akit egyedül nevelek...)


2010. jan. 19. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs vizsga a kocsin, akkor nem járhatsz vele. Ezért meg fognak büntetni.
2010. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Várjál! Most a gyorshajtásért kaptál 45 ezret? Egyébként jól írta az első, a lejárt műszakiért meg fognak büntetni. Anyósomnak lejárt a jogsi, zöldkártya, műszaki, és ha jól emlékszem 25 ezerre büntették.
2010. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

11:02-nek:

Nem 45 a büntetés, 45-tel mentem. de ma megnéztem, sajnos nem 40-es, hanem 30-as tábla van ott. (??? fogalmam sincs miért, ott mindenki 60-70-nel megy, csak az egyik oldalon vannak házak, a másikon domboldal :o)


A levélben nem történik hivatkozás a forgalmira, azt írják, a gyorshajtás miatti szabálysérési eljárás miatt kérik, h írjam meg, ki vezette.

2010. jan. 19. 14:26
 4/7 issti ***** válasza:
Ha a helyszínen nem állítottak meg, és nincs rólad fotó, amin egyértelműen felismerhető vagy, akkor nagy mázlid van. Nyugodtan írd be az adatkérő lapra, hogy egy közeli hozzátartozód vezette az autót, akit nem kívánsz megnevezni. Semmi más adatot ne adj meg magadról. Tavaly májusig ez egy nemzeti sport volt Magyarországon, ezért vezették be az objektív felelősséget. Viszont rád ebben az esetben nem vonatkozik, ha 30-as táblánál 45-tel mentél. 46-nál már mindenképp 30.000 a bünti. Mázlid van, ha még nem töltötted ki a lapot.
2010. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Írd be a saját adataidat, kifizeted a büntetést és levan tudva nem foglalkoznak veled, viszont ha mást írsz be és "nem kívánod megnevezni" akkor fognak foglalkozni az ügyeddel! Így buktál 30 ezret. De nincs feljelentés, leadod a kocsit és levan a gond! De ha kiderül, hogy a kocsi nem mehetne forgalomba helyből feljelentenek és 70-80 e-re biztos megvágnak pluszba a 30 mellé!
2010. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

14:30-nak: jajj, pont az ellenkezőjét írtad,mint az előző kommentes. :(

Nagyon nehezemre esik hazudni, nem szokásom, de nem akarok ezen nagyot bukni. Fizetem a kötelezőjét, súlyadót... de műszakira nem tudom elvinni, mert már rengeteg pénzt benyelt 2 és fél év alatt - nem tudok többet rákölteni.


Miért foglalkoznak az ügyemmel, ha más írok be??? :((

És ha magamat, akkor biztos, h nem foglalkoznak a műszakival? Miért?

Mit jelent h leadom a kocsit? Leveszik a rendszámot? Elvileg 2 héten belül megy a bontóba. Ha elküldöm a levelet és mielőtt levennék, bontóba kerül, akkor mi történik??

Köszönöm, ha megírod.

2010. jan. 22. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, azért írtam, hogy foglalkoznak az ügyeddel ha azt írod, hogy a rokonod vezetett akit nem akarsz megnevezni mert így elesnének a pénztől és ki akarják majd deríteni. De ha kifizeted a bírságot onnantól téged már kihúznak a rendszerből és nem zargatnak!

Kocsi leadáson azt értem, hogy elviszed a bontóba, ott adnak egy bontási igazolást amivel ki tudod vonatni véglegesen a forgalomból és nem kell rá többet fizetned súlyadót stb stb..!

2010. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!