Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért jó a kölcsönadási...

Miért jó a kölcsönadási szerződés?

Figyelt kérdés

Van egy régi autó, amit nászajándékba kaptunk a testvéreméktől. A dolgok egyszerűbb menete miatt nem írattuk át, az ő nevén maradt. Kölcsönadási szerződés nincsen, tulajdonképpen semmilyen más papír nincsen, csak annyi változott, hogy én használom az autót, és fizetem a szükséges költségeit. Szükséges ilyen esetben kölcsönadási szerződés, vagy mire jó az? Egyáltalán jó ez a mostani állapot, vagy szükséges változtatni rajta?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jan. 19. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

ha megállít a rendőr, akkor azzal tudod igazolni, hogy nem loptad az autót!

Ha jó fej a rendőr, akkor lekérdezi nincs e körözés alatt, de ha bunkó akkor nem kérdezi le és bizonyítsd, hogy nem loptad

2010. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy az üzembetartó személyét irasd át a nevedre, így gyakorlatilag sokminden egyszerűbbé válik. pl. a kötelező bizt. bónuszai Neked gyűlnek, és ha veszel egy újabb nagyobb kocsit ez jól jöhet, elviheted a saját nevedben műszakira, viheted szabadon külföldre, intézkedhetsz a hatóságoknál pl. ha elszállítják tilosban parkolásért, magad jelentheted a kárt a biztosítónál stb.

Olcsóbb mint az átírás, csak a forgalmi csrét kell illetékben leróni kb egy 10-es.

2010. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! :)
2010. jan. 19. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!