Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kárbejelentőt kaptam a biztosí...

Puff95 kérdése:

Kárbejelentőt kaptam a biztosítómtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mai napon kézhez kaptam a biztosítómtól egy kárbejelentő papírt egy 1honappal ezelőtti (enyhe) koccanásról ,amiben a másik (vétlen) fél kárigényét jelezte a biztosítóm felé.Az esetnél én nem álltam meg mert észre sem vettem hogy neki koccantam az autósnak csak később láttam hogy sérült az autóm.Nem tudom mit fog msot történni ha elismerem a vétkességemet a papíron és mit lenne érdemes tennem ?

Válaszotokat előre is köszönöm.



2014. szept. 23. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Ha a másik tudja bizonyítani (akár tanúkkal) hogy te voltál a vétkes, akkor két dolgot tudsz csinálni:

1. biztosítód kifizeti a kárt, a bonus-malus rendszerben 2 fokozatot visszalépsz így növekszik az éves díjad.

2. Megegyezel a biztosítóval hogy te zsebből kifizeted a kárt, így megmarad a bonus-malus fokozatod, mintha nem lett volna baleset.

2014. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!