Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi idő amíg visszakerülök...

Mennyi idő amíg visszakerülök a jó besorolásba?

Figyelt kérdés
Az idén még 14.440 forint volt a kötelező biztosításom, de volt egy kisebb balesetem ami miatt B10 kategóriából visszakerültem a B8-ba és jövő évre 32.000 forint körüli összeget kell fizetnem. Uniqa biztosítonál vagyok. Mennyi idő ezek után amíg jobb kategóriába kerülök? Szerintetek érdemes biztosított váltanom, valahol olcsóbb lenne?
2014. nov. 3. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A bónusz besorolásban évente léphetsz előre egy kategóriányit, ha nem okozol kárt. A jövő évi biztosítási díjakat ne hasonlítsd az ideihez, mert bele került egy halom dolog ami megemelheti a díjat! Úgy hallottam, most valami károkozási pótdíjat is bevezettek, és azt váltáskor is rád veri a másik biztosító ha megkapják az igazolást a régi biztosítódtól.
2014. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Szerintetek érdemes biztosított váltanom, valahol olcsóbb lenne?"


Ezt így (ennyi adatból) SENKI sem tudja megmondani. Viszont tele van az internet kalkulátorokkal, sőt ingyen el is intézik neked a váltást. Pl a két legnagyobb:

[link]

[link]

Megadod PONTOSAN az adatokat, kiszámolja, hogy melyik biztosítónál mennyi lenne a jövő éves díjad, és akár meg is köttetheted velük az új szerződést.

2014. nov. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Úgy hallottam, most valami károkozási pótdíjat is bevezettek"

ez eddig is volt, főleg a Gene kezdetű biztosítók alkalmazták erősen, de talán 5-6 biztosító tarifájában is előfordult.

2014. nov. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!