Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen lépéseket lehet ilyenko...

Milyen lépéseket lehet ilyenkor tenni, hogy a teljesen vétlen károsultat ne húzza le a biztosító? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy 15 éves, de teljesen kifogástalan, gyári, sérülés, és korróziómentes autóm volt. A szabályosan parkoló autómban belehajtott egy illető. Megtörtént a betétlapok kitöltése, és a biztosító jelenleg számolja a kárt, de emlegeti, hogy lesz avulás felszámolva, amit majd nekem kell kifizetnem, mert "öreg" az autóm. A károm elég jelentős, és ezért az avulás számolása esetén, igen mélyen a zsebembe kéne nyúlni. Az volt a legfőbb értéke a kocsimnak, hogy gyári állapotban megőríztem, és még jele sem volt, hogy az elkövetkezendő években költenem kell a karosszériára. Most csak azt szeretném, hogy ugyanolyan gyári alkatrészekkel történjen a javítás, amivel össze is volt rakva, ami megőrzi a baleset előtti minőségét. Milyen lépéseket lehet tenni, hogy az avulást ne nekem kelljen fizetni, vagy, hogy ne legyen avultatás, vagy rá lehet e jogilag terhelni a károkozóra?


A károkozó egy igen felelősségtudat hiányában szenvedő egyén volt, aki még röhögött is azon, hogy szerencsére nem a saját kocsijával volt, (céges volt) és, hogy így ő teljesen megússza az egészet. Az is összetörött.

Rá lehet e terhelni, ilyen "elmebetegekre" azt az összeget, vagy kényszeríteni a biztosítót, hogy tőle hajsa be a pénzt, mivel ő okozta a kárt?.


Szóval forr benem a düh, meg a méreg, hogy én, aki soha nem okoztam egyetlen balesetet sem, és úgy vigyáztam a keserves munkával megvásárolt autómra, mint aki teljes tudatában van annak, hogy mennyit kellett érte dolgozni, még én fizessek azért, hogy egy felelőtlen hülyegyerek tönkretette az egyik legnagyobb értékemet. Őneki meg azt mondják, hogy vigyázzon jobban, azt el van intézve.


Most is szét tudnék robbanni, mert látom a pofáját magam előtt, hogy mint aki jól végezte dolgát, teljes megbánás nélkül röhög a történteken, mert teljesen megúszta, kár nélkül. Közben kettő autót összetörött, amit a tulajdonosokon vernek még el. Milyen rendszer az, amikor a még a károsultat terheli a költség, a károkozó meg nem fizet egy vasat sem? Elnézést a hosszú sorok miatt, de teljesen ki vagyok akadva.


Lehet, hogy a bitosító, velem akar kompenzálni akár 60-100 ezer forintot is, az elsődleges becslések alapján.


Kérem aki tud ebben segíteni, az írjon!


2010. jan. 30. 17:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!