Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha interneten keresztül este...

Ha interneten keresztül este megkötöm a biztosításomat, akkor mikortól érvényes és mi igazolja hogy az autóra van biztosításom? Jobb inkább személyesen intézni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 20:18
 1/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
62%

Onnantól érvényes ahogy kezdeményezted és visszaigazolja a biztosító, ez általában automatán működik, kapsz egy válaszigazolást e-mailben. A csekket csak pár héten belül küldik...


Teljesen felesleges személyesen intézni, ott a biztositas.hu vagy a netrisk.hu, otthonról kényelmesen intézhető.

2014. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
46%
Jah még annyit, hogy amit küld a biztosító érdemes kinyomtatni, mert egyelőre a rendőr fele csak ezzel tudod igazolni a biztosítás megkötésének kezdeményezését, valamint ha autó átírásról van szó, ott is fognak igazolást kérni.
2014. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Már nem csekkolja a rendőr a biztosítás meglétét. Több rutinellenőrzésnél el is tolta a kezemet, amikor nyújtottam az igazolást. Polgárjogi szerződés.


Első biztosításról van szó? Váltásnál nekem eddig kb. egy hónap volt az ügyintézés. Első kötésnél sem megy estéről reggelre szerintem. Egy hétre simán számíthatsz.

2014. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Fura amit írsz, mert nekem 1 percen belül jött az automata email mikor neten kötöttem biztosítást, és azzal az igazolással már lehet közlekedni, vagy autót átiratni.
2014. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Nekem az első 7 éve volt, s akkor sokat kellett várni.
2014. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is automatán küldtek egy igazolást perceken belül, amivel a végleges kötvény megérkezéséig, de legfeljebb 60 napig tudtam igazolni, hogy kötöttem biztosítást.
2014. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kõszi Mindenkinek, gyorsan sikerült elintèzni mindent! Nevemen az autò biztosìtással együtt. :)
2014. dec. 11. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!