Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mindenképpen kell magyar...

Mindenképpen kell magyar rendszám az autóra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg Liechtensteinben élek, de januárban visszatérek Magyarországra- egy évig itt kaptam munkát, egy magyar cégnél, gyakorlatilag amolyan szívességből teszem meg, és azután vissza szeretnék térni a nagyhercegségbe. A kérdésem az, hogy az ott vásárolt, liechtensteini rendszámmal ellátott autómra kell magyar rendszámot igényelnem? Nem értek nagyon az ilyen dolgokhoz, valaki egyszerűen magyarázza el nekem legyen szíves.
2014. dec. 26. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én idáig mindig külföldi renszámmal jártam. Probléma nélkül.
2014. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. dec. 26. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha életvitelszerűen tartózkodsz magyarisztánban, ott van bejelentett lakcímed és ott dolgozol, akkor kell a magyar rehdszám. az meg ugye csak úgy megy, ha kifizeted a regadót, meg minden egyéb fasságot állambácsinak. Nem olcsó.


Lehet, hogy a rendőr nem indenkibe köt bele, de ha igen, akkor ott helyben viszi a rendszámot/forgalmit és csak akkor kapod vissza, ha igazolod, hogy megkezdted a regisztációt.


Ha tudod igazolni, hogy külföldön élsz és dolgozol, akkor használhatod - de nem egy teljes évig...

2014. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor nem hozom haza a kocsit. :D
2014. dec. 27. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!