Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átíratás jogsi nélkül lehetség...

Átíratás jogsi nélkül lehetséges? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon meg szeretnék venni most egy autót, mielőtt elhappolják előlem, de a jogsi még kicsit odébb van (14 óránál járok, kb. 1,5 hónap kell még a jogsiig).


A kollégám azt mondja, hogy megvehetem, de nem írathatom át, mert a kötelező biztosításnál meg kell adni a jogsi számot, és a kötelező biztosítás után jöhet csak a többi dolog, az eredetiségvizsgálat stb. 30 nap után pedig megbüntetnek....


Nem értek hozzá, de nonszensznek tűnik nekem ez, hogy nem irathatom át...

Egy cég is irat át autót, pedig nincs jogsija....


Köszönöm nektek előre is!



2015. jan. 6. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az ilyen kollégákat. Mindent jobban tud, mer' ő ért hozzá.

Az autóvásárlásnak nem feltétele, hogy legyen jogosítványod. Kötelező biztosítást is tudsz rá kötni úgy, hogy nincs. Tehát nem kell félned semmitől, nyugodtan megveheted az autót. Bár nem tudom, milyen nagy értékű ritkaság lehet az, aminek a vásárlásával ennyire kell sietni.

2015. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Vedd meg, de arra ügyelj, hogy tizenöt napon belül irasd át a nevedre. Ez a legfontosabb. Átírás előtt vitesd el eredtevizsgálatra, mert lehet, hogy bebukod..ha nem közlekedsz vele, nem veszel részt a forgalomban, akkor a biztosítást akár később is elintézheted.
2015. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány - hivatalos nevén gépjárművezetői engedély - mint a nevéből is kiderül, a gépjármű VEZETÉSÉRE jogosít.


Gépjármű birtoklásához nem kell semmilyen engedély.

2015. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 egySanyi ***** válasza:
100%

#2


"ha nem közlekedsz vele, nem veszel részt a forgalomban, akkor a biztosítást akár később is elintézheted."


Persze elintézheted később is csak jóval többet fogsz úgy fizetni, mert a biztosító minden biztosítás nélküli napra fedezetlenségi díjat fog felszámítani ami akár napi 300-600 Ft is lehet.

2015. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De gyorsak voltatok! :D Köszönöm szépen mindhármótoknak a választ! :)


Akkor megveszem, mert egy barátom ismerősének elég nagy anyagi gondjai vannak, és sürgősen, áron alul adja el az autót, ami nekem még nagyon tetszik is, és a barátom is ült benne párszor, ő is csak dicséri. Csak egy 220 ezer Ft-os autóról van szó, amit kb. 260-280 ért eladhatott volna a gazdája, nekem ez igen nagy árkülönbség, és így, hogy tudjuk róla, hogy jó is, nagyon meg akarom venni.

2015. jan. 6. 16:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a négyőtöknek, na :)
2015. jan. 6. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem közlekedsz vele, nem veszel részt a forgalomban, akkor a biztosítást akár később is elintézheted."


Azt a csekélységet se felejtsük el a fedezetlenségi díjon túl, hogy az átíráshoz szükség van egy érvényes biztosításra!

:)

2015. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%

Ha jól gondolom elég fiatal lehetsz. Ez esetben érdemes lehet valamelyik szülő nevére venni az autót és írni egy kölcsönadási szerződést. Sokezer forintot lehet így megtakarítani a biztosításnál. 25 éves kor alatt szerintem nem úszod meg évi 40 alatt, egy 40-50 év körüli szülőnek szerintem 30 alatt lesz.

Én mondjuk nem vennék olyan autót, amit anyagi problémák miatt adnak el, még mélyen áron alul sem. Ha anyagi problémái voltak az eladónak, akkor jó eséllyel a karbantartásra sem futotta (pl rendszeres oljcsere stb). Bár ebben az árkategóriában talán amúgy sem lehet sokat várni egy autótól...

2015. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!


Igen, 24 vagyok, megbeszélem ezt a szüleimmel, amit írtál.


Holnap találkozok is a kocsi tulajával.

2015. jan. 9. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!