Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB váltás 2014ben vásárolt...

KGFB váltás 2014ben vásárolt autónál?

Figyelt kérdés

2014.ben kötöttem kötelezőt az akkor vásárolt autómra. Most váltani szeretnék. Hogyan van jelenleg az eljárás?

Mikor kell felmondani a mostanit és hogyan? Mennyivel a fordulónap előtt?



2015. jan. 9. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

a lényeg lemaradt...melyik hónap, hanyadikán..

na, ha megvan, akkor 2015-ben abban a hónapban válthatsz, lehetőleg az nap...

de asszem 30 nappal előtte kell jelezni ahová szeretnél menni, a többit intézik..

2015. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A lényeg pont ott van. A lejárathoz képest mikor kell elindítani az új kötési procedúrát, aktuális felmodását?


Ezek szerint lejárat napján beregisztrálok egy alkuszon kiválasztom amit akarok kitöltöm és kész? Fura ez egy kicsit első hallásra:)

2015. jan. 9. 13:46
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A biztosítási évforduló előtt 60-30 nappal kell felmondani a régi szerződést (a megszűnés időpontja a vásárlás előtti nap 23:59:59). Az új biztosítást pedig az évforduló előtt 30-1 nappal kell megkötni úgy, hogy a kockázatviselés kezdete a vásárlás napja 00:00:00. Tehát ha pl július 10-én vetted, akkor május 11-június 10 között mondhatod fel, és június 10-július 9 között kell megkötnüd az újat.

Érdemes interneten kötni. Olcsóbb is, kényelmesebb is, és mindent elintéznek helyetted (többé-kevésbé időben). Pl netrisk.hu vagy biztositas.hu.

2015. jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

már több százezer embernek nem fura, így működik évek óta.

szóval a lejárat előtt egy hónappal regisztrálsz a kedvenc alkuszodnál, kitöltöd amit ki kell, felhatalmazod amire kér, aztán a többit az alkusz intézi. neked csak fizetni kell.

2015. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszi, igen, erre voltam kíváncsi, én is szoktam intézni a családi autókat pár éve, de most lett saját. Minden évben változik valami etc...
2015. jan. 9. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!