Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjárművet ha megvettem...

Gépjárművet ha megvettem adásvételivel, használhatom azonnal utazásra?

Figyelt kérdés

Ha másik városba elmegyek egy autóért, akkor lábon hazahozhatom?

Vagy csak ha előbb neten megkötöm a biztosítást?

Az érdekelne, hogy leghamarabb mikor vehetem használatba?



2015. jan. 18. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Adásvételi, kötelező biztosítás, érvényes műszaki vizsga, forgalmi engedély - ha ezek megvannak haza mehetsz az autóval.


Mondjuk az nem árt, de a közlekedés szempontjából nem feltétel, hogy az eladóval közösen viszitek eredetvizsgálatra, hogy még véletlenül se érjen később meglepetés.

A törzskönyv a közlekedéshez nem feltétel, de az átíratáshoz szükséges, az adásvételin és a törzskönyvön egyezni kell az adatoknak. - de ezeknek az okmányirodában lesz jelentősége, közlekedni a fönt felsorolt feltételekkel már lehet.

2015. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az adásvételi után az eredeti forgalmija még 15 napig érvényes? Mármint úgy tudom ennyi a határidő, hogy az okmányirodában bejelentsem az átírást. Ha az interneten megkötöm a biztosítást onnantól már érvényes, vagy csak ha be is lett fizetve?


Azért kérdezem, mert sürgősen autót kell vásárolnom, és kb. 2 napom van egy hosszabb belföldi utazásig.

2015. jan. 18. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Kötelező biztosítást megkötheted az interneten, addig egyetlen métert sem gurulhatsz az autóval...

A megkötött kötelező befizetésére van 30 nap haladék, de érdemes minél hamarabb be is fizetni, bemenni a választott biztosítóhoz, és rendezni a számlát (csak, hogy minél előbb rendben legyenek az autó dolgai)

Érdemes kalkulátort használni, elég komoly eltérések vannak a biztosítási díjaknál, a megkötött biztosítás azonnal érvénybe lép.


Hétköznapon, munkaidőben azt a lehetőséget is érdemes mérlegelni, hogy milyen lehetőségek vannak még a vásárlás helyszínén.

Eredetvizsgálatra érdemes az eladóval közösen menni, ha van ott műhely amely bevállalja, s ha ez megtörténik, át is lehet íratni az autót, ha a kötelező biztosításról megvan a dokumentum, és a többi papír is rendben van.

2015. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sokat segített. Sajnos nem vagyok jártas az ilyesmiben.
2015. jan. 18. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!