Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a munkahelyemen a bérelt...

Ha a munkahelyemen a bérelt targoncában kárt teszek (elhajlott villarács) a munkáltatóm, vagy a targonca üzemeltetője kérhet tőlem kártérítést?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 17:17
 1/6 anonim válasza:

ha nem szánt szándékkal tetted, akkor nem!

ez a munkaeszközöd, gondolom munkavégzés közben sérült meg, akkor a munkáltató kötelessége megjavíttatni.

elvileg!

gyakorlatban úgy húzzák le a szerencsétlen magyar munkavállalót, mert az fosik hogy kirúgják vagy nem kap fizetést, ahogy akarják.

ugye munkaügyi bíróságra meg megint nem akar menni, úgyhogy átlagban lehúzzák.

2015. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ezekre nincsa bérleti díjban biztosítás is?
2015. jan. 31. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérhet, ha a károsodás szakszerűtlen használat következménye.
2015. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
lényegében olyan magasan emeltem hogy nem láttam h a villarács a tető fém gerendáját nyomja,szóval ha akarja jogosan rajtam húzza be ha nem akkor a biztosítóval?
2015. jan. 31. 17:34
 5/6 Dörmögő ***** válasza:
Az a rács vasból van. Egy valamire való lakatos gyorsan ki tudja javítani.
2015. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A dolgozó anyagi felelőssége korlátozott. Azért hívják alkalmazottnak, s nem tulajdonosnak.

Akkor kellene számítanod kártérítési kötelezettségre, ha neked súlyosan felróható hiba eredménye a kár.

Mondjuk ha részeg voltál, játszottál vele, s hasonlók.

Akkor sem a teljes összeg követelhető, hanem csak egy része, jövedelemarányosan.

Más kérdés, hogy a dolgozó elbocsáthat.

2015. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!