Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autómat, de aki...

Atesz 88 kérdése:

Eladtam az autómat, de aki megvette, üzembentartóival akarja használni. Ilyenkor mivel a tulaj én maradok, melyikőnk fizeti a súlyadót, biztosítást és egyéb dolgokat?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 9. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha törvényesen bejegyzett üzembentartó, akkor mindent ő fizet. Persze csak akkor ha egyáltalán bemegy az okmányirodába és bejegyezteti magát. Ha ezt nem teszi meg, akkor úgy használja, mintha kölcsön adtad volna neki, és a csekkek neked fognak menni. Épp ezért figyelj rá, vagy kisérd el az okmányirodába. Vagy legalább szabályos szerződést írjatok, és ne felejtsd el bemutatni a megfelelő helyeken.


[link]

2015. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha ez mind megvan hivatalosan, de idő után nem fizeti amit kell, akkor nekem milyen károm lesz belőle??
2015. ápr. 9. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nem lehet károd belőle. Persze az autót ki fogják vonni forgalomból.
2015. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor az nagy herce-hurca lenne.
2015. ápr. 9. 19:43
 5/5 anonim válasza:
Az ön nevére nehezedne, de ha eladta nem ön köteles fizetni
2015. máj. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!