Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Félresikerült autó csere,...

Félresikerült autó csere, "bukott" eredetvizsga. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lecseréltük az előző autónkat, ám mint kiderült az "álomautóval" vannak gondok. Minden szép és jó volt addig, míg el nem értünk az eredetvizsgáig. Képek és forgalmi egyeztetése, motorszám nem stimmel. Motorkód ugyanaz, sorozatszámban különbözik. Így nem tudom az autót átiratni. Kérdezem én, valaha sikerül átiratni? Mi ezután a folyamat? Működik ilyenkor is a Közlekedesi Hatóságnál való szemléztetés, majd az ott kapott műszaki adatlappal való befáradás az okmányirodába?

Főként tapasztaltabbak, ebben az ügyben jártasabbak segítségét kérném, ugyanis az okmányirodástól a vizsgabiztosokig mindenki mást mond. Előre is köszönöm, ha segítesz!



2015. ápr. 15. 06:53
 1/5 joco5582 ***** válasza:
86%

Én ugyan nem vagyok jogász, de az adásvételt joggal vissza lehet állítani a szerződéskötés előtti állapotra, mivel az eladó vállal felelősséget az autó eredetére és önök az ő hibájából nem tudnak eleget tenni a szerződés feltételeinek.

Úgy tudom ilyenkor bejelentést is kell tenni a rendőrségen, ahol az eladónak bizonyítania kell az autó eredetét. Ha az autó bűncselekményből származik, önök ugyanolyan kárvallottak, mint akitől lopták. Tudom, hogy "csak" a motorszám nem stimmel. De nem várható el és lehetetlen is csúnyán szólva lepapírozni a motorcserét. Hiszen az autó még nincs a nevükön - nem tulajdonosok.

Ebből a helyzetből csak úgy lehet jól kijönni, ha az autót visszaadják a pénzt pedig visszakapják.


Előfordulhat, hogy nem lesz készséges az eladó - remélhetőleg még elérhető. Beszéljenek a rendőrségen egy előadóval, írják fel a nevét. Ha a szokásos vigye bíróságra választ kapja, akkor mindenképp írjon egy felszólítást, postai úton. Az írott felszólító levél talán megijeszti az eladót. Írják hivatalosra amennyire csak lehet, és hivatkozzanak név szerint a rendőrségi előadóra, eredetiségvizsgára. stb

Remélem segítettem

2015. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
74%
Őszintén szólva azt nem értem, hogy egy valószínűleg lopott, vagy két autóból összerakott romhalmazt mégis minek akarsz átíratni? Minden vissza eredeti állapotba, foglaló duplája neked vissza és kész.
2015. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Azonnal vidd vissza az eladónak, és kérd vissza a pénzed.


Nálunk "csak" jogtalan NAV foglalás volt a kocsin, de 2 hónap, és rengeteg szaladgálás kellett, mire át tudtuk íratni.

Szerintem ne is kezdj bele. Max ha vannak az eladónál a motornak papírjai. Akkor ESETLEG át tudod íratni. De ezt nem hinném.

2015. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Hát igen, jogosan lehet elállni az üzlettől! Főként, hogy az eladónak is tudnia kellett a motorcseréről, hiszen korábban neki is kellett eredetiség vizsgálat az átíráshoz.


Csak még egy mondat: Az ilyen esetekben a vevő is sáros, hiszen nem ellenőrizte a kifizetés előtt az egyedi azonosítókat! A motor- és alvázszám ellenőrzése és összevetése a törzskönyvben/forgalmiban szereplő számokkal kb. 10 perc.

2015. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Ha az eladó jóhiszemű (hahaha), akkor próbálkozhatsz azzal, hogy íratsz vele egy adásvételit csak a motorról, és megpróbálhatod az NKH-nál kikérni az új számmal a műszaki adatlapot. Ha ez sikeres, akkor beírják az okmányirodában a motorszámot.


Ha még az eredetiség (nem eredet) vizsgálat előtt lennél, akkor megsemmisíthetted volna a motorszám egy részét, és motorkódossá vált volna a forgalmid. Persze ez nem túl elegáns megoldás, de itt abszurdisztánban működik, nekem is a műszaki vizsgán javasolta a vizsgáztató...

:D

2015. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!