Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Régi fajta kis robogót vásárol...

Régi fajta kis robogót vásároltam használtan pár napja, de még nem akarom használni. Így is szükséges rá biztosítást kötni, hogy nem használom vagy elegendő akkor ha közlekedni akarok vele?

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Az adásvételin szereplő dátumtól kell rá biztosítás. Ha később kötöd meg, akkor minden nap után fizetned kell, ameddig nem volt rajta biztosítás valamilyen "büntetést".

3 éve jártam így, csak pislogtam, mint hal a szatyorban.

A biztosítós viszont jó fej volt, írtunk egy papírt, hogy a motor nem volt használva, bla, bla... A lényeg hogy megúsztam.

Ha írsz egy ismerősöddel egy kamu adásvételit, akkor az is jó. A dátum jó legyen, az a lényeg.

2015. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha később kötöd meg, akkor minden nap után fizetned kell, ameddig nem volt rajta biztosítás valamilyen "büntetést"."


Megint én vagyok a bunkó kötözködő, de azt a "büntetést" fedezetlenségi díjnak nevezik, és a jogszabály szerint segédmotoros kerékpárokra nem alkalmazzák, legalábbis a MABISZ oldalán 0 Ft szerepel:

[link]

Vagy lemaradtam valami módosításról...

2015. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm hogy kijavítottál. Nem jutott eszembe a neve, ezért írtam idézőjelek közé a bümtetést.

Lehet hogy már nem alkalmazzák, nekem elvileg kellettt volna fizetnem. Sajnos az összegre már nem emlékszem, de talán 300 Ft/nap volt... De ez egyáltalán nem biztos.

2015. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értem, amíg nem megyek vele addig nem szükséges megkötni a biztosítást?
2015. máj. 30. 11:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Benedict Yossarian: én is kötözködöm :)

"a jogszabály szerint segédmotoros kerékpárokra nem alkalmazzák"

Dehogynem! Az értéke: 0 Ft


Egyébként 4-5 éve volt smkp-re is fed. díj, csak aztán rájöttek, hogy teljesen felesleges...

de járt úgy egy ügyfelem, hogy -természetesen csak akkor szólt, amikor már megtörtént a baj- kötött kgfb-t, a vásárlás időpontjára megadott egy kb. 2003-as dátumot (azóta nem használta) és neki is ment csekk kb. 500-600e Ft-ról....


és hogy a kérdésedre válaszoljak: Smkp éves díja kb. 3000 Ft. A két héten, amíg felújítod, spórolsz 200 Ft-ot. Kösd meg most, és biztosan nem lesz rá gondod, nem felejted el.

2015. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!