Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Volt egy simson segédmotorom...

Volt egy simson segédmotorom amire 2013 szept. -ig volt biztosítás! Ez után én nem fizettem rá biztosítást mert nem használtam és a motor 2014 nyarán el is lett adva. Kaptam egy behajtói levelet de mire fel?

Figyelt kérdés
(Hogy mi lett a motor sorsa azt nem tudom, használják v alkatrész) Az Union biztosító valami reg adó be nem fizetés miatt át adta az ügyet a behajtó irodának?Kérdés mit kelet volna fizetnem ? Miért csak a behajtótol kapok csekket a biztosító miért nem tudta kipostázni többször mert én egyet se kaptam?Vagy az akciójukkal meg egyébb hülyeséggel meg bírnak keresni de ezzel kapcsolatban nem ?? az összeg nem horror mert az alap tartozás 531 ft a behajtó meg a maga hasznát 7000 ft ban állpítota meg
2015. jún. 20. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

'Ez után én nem fizettem rá biztosítást mert nem használtam'


Ez keves lesz indoknak.


Esetleg ha felhivnad a biztositot, hogy mirol van szo, okosabb lennel.

2015. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen persze az lesz a legtisztább de a felháborodásomnak az ad okot h ez a motor már volt biztosítva és utánna 2 évig nem volt használva majd ismét üzembe állítottam.Mikor másodjára üzembe lett állítva új adásvételi meg minden és kötöttem rá biztosítást majd mikor az lejárt küldték a csekket h ha nem fizetem akkor megszűnik a biztosítás de én ez idő alatt már az unionnál voltam 2 évig és utána ismét nem használtam.Úgy rémlik h küldtek csekket a következő évi biztosításról meg még egyet h ha nem fizetem be akkor megszűnik a szerződés ja és ennyi akkor szűnjön meg már nem használtam a motort de több levél tőlük nem jött hogy ilyen díj meg olyan díj meg stb
2015. jún. 20. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira komolyan venni ezt mint amilyennek tűnik az ügy. A Smkp az nem forgalmi engedélyre kötelezett gépjármű, sőt még csak gépjárműnek sem minősül. Ezért nincs olyan hogy forgalomban van vagy ki van vonva. Ha te évekig nem használod, akkor nincs mit fizetned utána, mondjuk erről illendő lenne értesíteni a biztosítót, de ha nem teszed meg akkor sem tudnak veled mit kezdeni. Nekem is volt egy esetem sok évvel ezelőtt, a Simsonomat adtam kölcsön öcsémnek aki nekiment vele valamilyen Mercedesnek, volt is biztosítás tehát a Mercedeses kárát kifizette a biztosító, de rajtam akarták behajtani a kifizetett összeget, mondván ha nem fizetek akkor csökken a bónuszon. Na most smkp-nál nincs a biztosításban bónusz és/vagy malusz, tehát itt bukott ki a dolog hogy csak blöff. Te se fizess, semmit nem tehet a behajtó se.
2015. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2019. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!