Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van egy közeli rokonomnak egy...

Márté András kérdése:

Van egy közeli rokonomnak egy MZ etz 250-es motorja (20 éve áll a garázsba) és szeretném én használni ő oda is adja nekem de nem tudom hogy a papír munkát, forgalomba helyezést az hogy kéne megoldani?

Figyelt kérdés

Tehát 20 éve már nem volt használva rendszámja nincs papírjai vannak de mivel nem az én nevemen van, ezért nem tudom hogy hogy hogy lehet levizsgáztatni forgalomba helyezni stb.

Kb mik szoktak lenni azok a dolgok amik egy ilyen 20 éve inaktiv motorba cserélni kellene?



2015. jún. 29. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha meg van a régi forgalmija, és írtok a benne szereplő tulajjal egy adásvételit, akkor megoldható a forgalomba helyezés.

A motor ennyi idő alatt bizonyára megrozsdásodott belülről, így érdemes széthúzni és kitakarítva csapágy és szimering cserével újra összerakni. A fékek és a gumik no meg a fékolaj is cserés.

Eredetiség vizsgálat is kell majd, és biztosítás.

Az okmányirodában nem állítják ki a forgalmit vizsga nélkül. Kiállítanak egy igazoló lapot, azzal mehet vizsgára, és utána vissza a forgalmiért.


Szerintem.

2015. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mivel változnak az előírások, légyszíves beballagni a hivatalba, és ott elmondják az ablaknál, hogy indulj el.

Nem árt, ha a rokonod veled megy. Vigye magával a forgalmit is, lehet, hogy ott mindjárt megoldják a problémád..


szerintem.


A gumik alapból cserések,üzemanyagot(ha van)leengeded, belenézel a tankba, van-e benne rozsda...

aztán a blokkból is leengeded az olajat, esetleg mosóolajjal átforgatod.


a legfontosabb, hogy ne próbáld berúgni, még megforgatni sem a főtengelyt..először is vedd ki a gyertyát, és a lukon spiccelj be rozsdaoldót..ebben az esetben jó a WD40 is, mert az fegyvertisztító ugyan, de a hengert letisztítja..


ha elkapkodod a motorindítást, ésvan a hengerfalon egy hártyavékony rozsda, az bizony nem használ..

Ha nincs más megoldásod, akkor híg olajat spriccelj a hengerfalra, és kicsavart gyertya mellett próbáld negyedok fokozatban tekerni a kereket..a gyertya is öreg, gyári, vagy azzal megegyező új, azonos előírt hőértékűre kell cserélni.


kezdetnek ennyi. aztán láncolajozás, telók ellenőrzése, akkumulátor beszerzés, töltésellenőrzés...stb...stb...


olajat ne felejts tölteni a blokkba, és ügyelj, hogy ez a moci még 1/33-as keverékkel hasított. ha már működik, és mentél vele pár százat, akkor állj át az 1/40 re..

2015. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a WD40 is, mert az fegyvertisztító ugyan"


Ez a mániád? Egy általános tisztító és kenőanyag semmi más. Persze én is azzal takarítom és ápolom a revolveremet, de nem csak arra jó.

:D

2015. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, és még annyi hogyha a rokonom nem fog velem eljönni az okmányirodába(nincs ideje megy vissza Kanadába 4 napon belül) akkor meghatalmazással, lehet vmit kezdeni.

(Adás vételit se szeretnék vele iratni)


Előre is köszi!

2015. júl. 1. 13:08
 5/5 anonim válasza:
Told ki a szemèttelepre azt a sz.rt,odavaló!
2015. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!