Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A megkülönböztető és figyelmez...

A megkülönböztető és figyelmeztető jelzések engedélyeztetésében valami jogszabályi változás az utóbbi 1-2 évben?

Figyelt kérdés

Magam se értem, eddig kész közelharcot kellett érte vívni, most meg tiszta vicc, kérés nélkül is beírták nekem, hogy "használatára jogosult".

(tényleg volt rá engedély, de már elvileg lejárt, de pont ez lenne a kérdésem, hogy ekörül volt-e változás, és netán mégse járt akkor le, ha egyszer már engedélyezték?)


2015. szept. 10. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megkülönböztető jelzés használatára van engedélyed?

A hivatalos szerveken (mentő, tűzoltó, rendőrség, katasztrófavédelem, stb) kívül megkülönböztető jelzés használatára indokolt esetben orvosoknak adtak ki engedélyeket magánszemélyeknek.


A figyelmeztető jelzés az amit lehet igényelni, s erre adnak is ki engedélyeket, ha az indoklás elfogadható.

A sárga villogó használata mindössze a veszélyre figyelmeztet, a közlekedésben egy-két kivételtől eltekintve nem élvez előnyöket a figyelmeztető jelzést használó jármű

2015. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te vagy az akinek a műszaki adatlapján szerepel, de a forgalmiban nem?

Nem volt az az autó rendőrautó, vagy BKV helyszínelő?

2015. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A jogszabály még mindig ez:

[link]

2015. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem amolyan rendkívüli módon, külön rendőr-főkapitányi áldással, egyedi esetként engedélyezték a megkül. jelzést, mert a saját kocsimat használom sürgősségi ellátásra is alkalmanként (kis hely ez, és nálunk nagyon kevés a mentő, sőt, rohamkocsi egyáltalán nincs is, így aztán arra jutottak, h engedélyezik inkább a saját szgk-mra, a PÁV-I-em természetesen megvan).


Oké, elolvasom a jogszabályt, köszi, azóta kérdeztem az okmányirodát is, ők állítják, hogy ha záradékként ezt felvitték a minősítő lapra, akkor ők is automatikusan felviszik és nincs más követelmény hozzá (azaz ezek szerint idén megúszom a papírmunkát a külön engdélyeztetéssel, ami esetemben amúgy is csak buüokrácia, hiszen nyilván engedélyezik ....).


Gyakorlati szempontból nekem aztán mindegy, csak azért akarok biztosra menni, hogy a központi nyilvántartásban is legyen bent, ha netán idegen helyen egy rendőrnek eszébe jut lekérdezni, mert furcsállja, hogy civil kocsin miért van kékfény, akkor nem ám semmi nyoma a rendszerben ...

2015. szept. 11. 05:40
 5/5 A kérdező kommentje:

"megkülönböztető jelzés használatára indokolt esetben orvosoknak adtak ki engedélyeket magánszemélyeknek. "


---mentőtisztként kaptam

2015. szept. 11. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!