Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A héten megyek az okmányirodáb...

Mykika kérdése:

A héten megyek az okmányirodába intézni a jogosítványomat. A kérdés az, milyen lehetőségem van arra hogy minél hamarabb meg kapjam a jogsimat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra hogy a postai utat megspórolva, mondjuk személyesen megyek be érte az irodába!

2015. szept. 21. 09:55
 1/5 klopusz ***** válasza:
2%

Bemehetsz személyesen érte, az mindenképpen gyorsítja. Egyébként meg is kérdezik, melyik variációt választod.

Egyébként miért kell ilyen sürgősen? A készítéskor kapsz egy fénymásolatot, amint minden fel van tüntetve - ahogy a jogsin lesz -, azzal a papírral 30 napig nyugodtan autókázhatsz, a rendőr ugyanúgy elfogadja, mint a kész jogosítványt. Egyébként ez ugyanúgy vonatkozik pl. a személyire is.


Remélem, segítettem.

2015. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen oka annak hogy miért kell ilyen gyorsan, csupán csak a türelmetlenség! :) személyesen majd rákérdezek erre a no posta dologra :) Én meg azt hallottam hogy a papírt amit kapok az okmány irodától, az nem hatalmaz arra fel hogy vezethessek vele!
2015. szept. 21. 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első jogosítvány esetében az igénylőlap nem jogosít vezetésre, csak a meghosszabbítás esetében.

Az okot nem tudom, talán az lehet, hogy az új jogsíra váró még nincs benne a számítógépes rendszerben.


Hasonló kérdést hetente, vagy még gyakrabban kérdeznek, a türelmetlenség nem lesz erény a vezetéshez sem.

Van egy max 30 napos határidő, ezen belül mindenki megkapja a jogosítványát, ez gyakorlatban kb. 2 hetet jelent, de ha több, akkor sem tehet ellen semmit, nem lehet gyorsított eljárással kérni.

A személyes átvétellel is 1-2 napot lehet nyerni, amikor megérkezik az okmányirodába, az ügyintéző vagy postázza tovább, vagy szól az ügyfélnek, hogy mehet érte (s ha az illető éppen nem ér rá akkor, lehet a posta gyorsabb lett volna)

2015. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

„Vezetői engedély kiváltása első alkalommal” „Az ügyintézési határidő 21 nap.”

[link]


Adott feltételekkel, bárki számára igénybevehető gyorsított eljárás nincs. Az okmány kiállítás gyorsítását a Központi Okmányiroda Vezetőjének címzett levélben lehet kérni, megfelelő indok megjelölésével. Kizárólag kivételes, rendkívüli esetekben kapható meg. (Ha alapvetően munkához kell, pl. „hivatásos” vezetői engedély igénylése, vagy előre befizetett külföldi úthoz elvesztés, eltulajdonítás miatti okmánypótlás esetében stb.)A türelmetlenség nem megfelelő indok.

2015. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már sokszor leírtam itt, hogy szerintem a személyes átvétel a Visegrádi utcában legalább egy héttel lerövidíti az eljárást. Kért SMS értesítést is, hogy ne zaklasd őket feleslegesen.
2015. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!