Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet bajom a "visszatekert"...

Lehet bajom a "visszatekert" kilometerorabol? Reszletek lenn

Figyelt kérdés
Vasaroltam egy quadot és forgalomba helyeztettem. Ott rogzitesre kerult a km ora allasa. Volt rajta javitani való, több alkatrész cserére szorult. Gyujtaskapcsolo, tekercs, akku, feszszabalyozo.. Nem tudom, hogy melyik munkafazisnal, de lenullazodott a digitalis km ora. Nem szeretném eladni, de ha igazoltat rendőr megbuntet?
2015. okt. 2. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Érdekes eset, hogy hopp, lenullázódott véletlenül :)

Nem hinném, hogy a rendőr észrevenné.

Inkább amikor eladod és valaki felfedezi és rád tudja bizonyítani és fel is akar jelenteni emiatt, akkor kell csak aggódni.

2015. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Sántít a történet homikám. A quadot nem lehet forgalomba helyezni, és attól hogy kicseréled a fesszabályzót még nem nullázódik a buli. Csak ha direktvazt akarod. Remélem akit át akarsz vágni rájön, és megkapod a magadét.
2015. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Azért ez nem így működik,hogy leveszed az akksisarut és /vagy kicserélsz pár elektromos dolgot és akkor egyszer csak hoppáá.....hát nem lenullázódott a km számláló.....Amúgy meg nem a rendőrtől kell féljél,mert az leszarja a km állást,hanem majd mikor eladod,az eredetvizsgánál...meg mondjuk ha mondom HA tényleg forgalomba tudtad helyezni valahogy akkor műszakit is csináltattál rá,ahol is felírták az akkori km állást....a következő műszakin azért elég ciki lesz majd magyarázkodni,hogy hogy lehet benne azóta kevesebb km...
2015. okt. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Őszintén, quadra egyáltalán minek van kilóméter számláló?
2015. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

miért kevesebb a mutatott kilométer ?

a válasz egyszerű :

óra csere volt

komolyra fordítva

rendőr nem fog büntetni , ha esetleg meg eladod a megjegyzés rovatba beírod hogy tájékoztattad az új tulajt hogy a km óra nem a valóst mutatja

2015. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bakker egy egy anonim oldal. Ha szándékosan meg akartam volna mokolni az órát, akkor azt irtam volna, mert megtehetném kovetkezmények nélkül. Eladni sem szeretném és nyilván a forgalmiban benne van az eredeti oraallas ergo mindenkinek egyértelmű, hogy 30ezertol nem visszafele kezdett porogni a szamlalo. Aki homikázott annak annyit üzenek, hogy egyrészt lány vagyok, masreszt ha nem ért valamihez ne irkaljon hülyeségeket, de plane ne sertegessen ismeretlenül.

2009-tol lehet, sőt kell is a quadokat forgalomba helyezni közúti hasznalathoz, merettol es kialakitastol fuggoen. L6e illetve L7e kategoriába tartoznak.


Szoval... De sajnos a korabban irt atalakitasok tortentek csak. Ezert sem ertem. Akku csere korabban is volt, nem volt gond. A gyujtastekercs resz volt huzamosabb ideig szetszedve, lehet elveszett a memoriaja? Eladni tenyleg nem szeretnem, plane nem atverve barkit, csak mivel-ahogy elobb is kiderult-ritka még a forgalomba helyeztetett, tartok a gyakoribb ellenorzesektol es nem ismerem az erre vonatkozo szabályokat.

2015. okt. 2. 23:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, örökmuszakis mivel L6e 4kereku smkp, csak 1x kellett nkh-nal forgalomba helyeztetni
2015. okt. 2. 23:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!