Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autómat meghúzták a parkoló...

Thomech kérdése:

Az autómat meghúzták a parkolóban, jelentkezett a tulaj de egyikünknél sem volt betétlap. Baj ha Hétfőn megyünk a biztosítóhoz?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem az probléma ha Hétfőn fogjuk megírni a Baleseti kárbejelentő lapot? A károkozónak a biztosítója azt felelte telefonon, hogy (aznap már nem dolgoztak) Hétfőn menjünk be és akkor ott adnak papírt és kitöltjük. Abba beleköthet a károkozó biztosítója, hogy nem azonnal hanem 2 nappal később jött létre a Baleseti kárbejelentő lap elkészítése?

+Kérdés, kinek mi a tapasztalata az okozott kárt jól megítélik a biztosítók vagy nagyon keveset fizetnek?



2015. nov. 28. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, a biztosító nem fog belekötni ha két nappal később jelented be, mert a kárbejelentésre a törvény szerint 30 napod van.


A sárga-kék nyomtatványt majd kitöltitek amikor találkoztok, és a baleset napját írjátok rá.


"Mit tegyek, ha közlekedési balesetet szenvedtem?


A KGFB törvény szerint: „A biztosítási esemény bekövetkeztekor a baleset részesei a helyszínen kötelesek átadni egymásnak a személy, a gépjármű és a biztosítási szerződés azonosításához szükséges adatokat." Ezek: a szerződő-üzembentartó neve, születési helye, születési ideje, anyja neve és lakcíme, továbbá a kötelező biztosító neve, a biztosítási kötvény, vagy biztosítási zöldkártya száma, a gépjármű rendszáma és alvázszáma. Az adatokon túlmenően a közlekedési baleset lényeges körülményeire vonatkozó információkat is át kell adni egymásnak.


Ha a közlekedési baleset bekövetkezése esetén a résztvevők a felelősség kérdésében meg tudnak egyezni, akkor értelemszerűen ki kell tölteni az Európai Baleseti Bejelentőt (az ún. „kék-sárga” baleseti bejelentő nyomtatványt), majd azt alá kell írni mindkét félnek, ugyanis később ezzel igazolható a károkozás ténye. Amelyik résztvevő elismeri a felelősségét, az saját kézzel írja be a saját "Megjegyzés" rovatába, hogy "A felelősséget elismerem." A károsultnak a kártérítési igényét a károkozó felelősségbiztosítójához kell benyújtania.


Ha a közlekedési baleset résztvevői a felelősség kérdését nem tudják eldönteni, akkor is ki kell tölteni a baleseti bejelentőt és alá is kell írni mindkét félnek, ugyanis a kitöltés és aláírás ténye nem jelenti a felelősség elismerését, csak a részvétel tényét. Amennyiben a felelősség kérdése vitatott, vagy a másik részvevő nem hajlandó a baleseti bejelentő kitöltésében együttműködni, akkor rendőrségi intézkedést kell kérni. Ilyen esetben a károkozás ténye a rendőrség által kiadott jogerős rendőri határozattal igazolható."


Csak nehogy meggondolja magát a hétvégén az embered!

2015. nov. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgymond ismerjük. És akár rendőrt is hívhattam volna mivel a nemnormális egy jogosítvány nélküli ismerősének adta oda a kocsiját, hogy gyakorolja a parkolást és ez lett belőle. Na ők ketten ezzl, hogy nem hívtam rendőrt kb 30-30 ezer forintos csekket tuti megúsztak. De persze hiába ismerjük stb.... sajnos minimálisan benne van a pakliban. De megbízhatónak tűnik mivel nem elment az okozott kár után hanem jött szólni nekem, hogy ez történt.
2015. nov. 28. 23:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

jéééézusom...megbízhatónak tűnt..marhajó..

nos bárki is az illető, azonnal hívni kell a yardot, közben szorgalmasan fényképezni..(ha tudsz mozogni)..

Teljesen életszerű, ha nem azonnal mész a biztosítóba, nem is várják el..várd ki a végét, mit hajlandó aláírni a vétkes fél, ha egyáltalán bármire is hajlandó..és megismer még.

2015. nov. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, szerencséd lesz, és tényleg elismeri még hétfőn is a felelősséget.

De azért jó lett volna legalább egy cetlin aláíratni vele, hogy elismeri, ez is több lenne a semminél.

Én úgy jártam, hogy kijött elém az illető a védett útra, csitt-csatt, tizenötször elnézést kért, elismerte a károkozást, de én azért mégis rendőrt hívtam, pedig nagyon ellene volt.

Utána utólag rájött, hogy ez így neki pénzbe kerül (frissen behozott kocsi volt, még biztosítás nélkül), és visszavonta a beismerést, az én állítólagos gyorshajtásomat okolta, amiben egy arra járó haverja mellette is tanúskodott.

Szerencse, hogy a helyszínelőknek is elismerte a vétkességet, és akkor még nem beszélt gyorshajtásról, így én jöttem ki jól az ügyből.

2015. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, én rendőrt hívtam volna de apám azt mondta ne. Hát remélem jól fogok kijönni az ügyből. Ment a zöld köszönöm! :)
2015. nov. 29. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!