Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Komoly emelkedésre számíthatok...

Komoly emelkedésre számíthatok KGFB-vel kapcsolatban, ha lecserélem az autóm?

Figyelt kérdés

Röviden: szeptember óta dolgozom, de kellett egy autó, így a nyári munkámból vettem egy 1.0 Swiftet, ami lassan szétesik alattam, bár nem is vártam tőle többet, hisz olyan állapotban és annyiért vettem.

Lényeg,hogy most már van annyi pénzem,hogy egy "tartós" autót vegyek, ami 1.8-as lesz.

A Swift 20 éves volt, az új autóm 23 lesz.

Tudom-tudom, ezer meg annyi dologtól függ, de csupán a köbcenti, és az autó nagyobb súlya rádob még?


Néztem az online kalkulátort is, ahhoz annyi kérdésem lenne,hogy:

Éves díj: 72 ezer

Fizetendő adó: +21 ezer

Magyarul,akkor 72+21=94 osztva 4-el (negyedévente fizetem) 23 ezer?


(azért tettem fel a kérdést, mert kiszámoltam a Swiftet is, és ugyan ezt adta ki, pedig most a Swiftre 19 ezret fizetek negyedévente, tehát a 23 ezer nem stimmel - talán valamit elrontottam.)


U.i: nekem nem arról szól az autó,hogy eljussak A-ból B-be, hiába 23 éves, ez egy rajongás.Aki nem járt a Swiftemmel csak egy napig, az nem tudja,hogy milyen egy igazán szar (állapotú) kocsi.


2015. dec. 21. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen kalkulátort néztél, de nézz meg egy tisztességeset (pl. netrisk).

Ha megadtál minden adatot, akkor kidobja az eredményeket - ott be lehet állítani a díjfizetési módot gyakoriságot, ami hatással van arra, hogy mennyit kell fizetned.

Ha csekken és negyedévente fizetsz, az a legdrágább. Az éves díjat egyben átutalva a legolcsóbb általában. Nekem pl. 11 ezer forint van a kettő között, az a 40e forint (amennyi egyben átutalva a biztosításom, adóval) nem kamatozik annyit egész éven át sem, így én befizetem előre az egészet, mert így spórolok rajta valamicskét.

2015. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudom milyen kalkulátort néztél, de nézz meg egy tisztességeset (pl. netrisk)." -haha


nem feltétlen rontottál el bármit is.

1, a lényeg a teljesítmény (szgk-nál) (ugyanakkor néhány biztosító figyeli a ccm-t és az önsúlyt is, de ez mellékes), szóval ha a kw megegyezik a két kocsinál akkor lehet ugyanaz a díj

2, a biztosítók akár már naponta is hirdethetnek új tarifákat, tehát simán lehet, hogy a Suzukira ha most kötnéd a kgfb-d, az ennyi lenne.

3, ugyanakkor elég soknak tűnik a díj...

2015. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Új belépő vagyok/voltam a Swfittel, és ez volt a második legkedvezőbb ajánlat.
2015. dec. 22. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 - összehasonlítani jó a netrisk, kötni nem (mert csak a bonyodalom van vele és már pár hónapja nem fogadják el az előzetes papírjukat, amit azonnal lehet nyomtatni). Miért, te melyiket használnád ha csak sz összehasonlítás a cél?
2015. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ki nem fogadja el az előzetes papírjukat?


ha csak számolni kell, akkor leginkább [link] ajánlanám.

Bár a legtutibb, ha van egy jó alkusz kapcsolatod, aki otthon van kgfb-ben. Amíg egy átlagember kb. fél óra alatt töltöd ki a fenti kérdőívet, én ennyi idő alatt bőven a szerződést is megcsinálom és általában kedvezőbb, mint mikor az ember magának csinálja.

2015. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 - előzetesként az aláírás és visszaköldés előtti, még nem "kötvényesített" nyomtatványt értettem. Ez az, amit a honlapról lehet a kitöltést követően letölteni. És az okmányirodában, a tulajdonjog változásának bejegyzéséhez nem fogadják el.


Én netes kalkuláció után be szoktam menni a K&H-ba, mert jellemzően az kerül ki, mint legolcsóbb szolgáltató. Mondjuk van náluk 3 motorom és 1 autóm. :) A netes alkuszi szolgáltatások szépek meg jók, de ide küldeni, oda küldeni, scannelni, na persze... A helyi ügyintéző már ismer, belépek a fiókba és már integet, közben meg biztosan gondolhatja, hogy "na megint itt ez a fafejű a vacak motorjaival meg a 2 betű - 4 számos rendszámaival"...

2015. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

okmányiroda: én nem netriskes vagyok, de ezzel a problémával már én is találkoztam... egyébként attól függ, hogy melyik ügyintézőhöz kerülsz. Itt szoktam mondani, hogy fel kell hívni engem és odaadni az okmányirodai ügyintézőnek a telefont... :) eddig mindig elfogadták.


k&h-nak nagyon jók a díjai több kategóriában is éves díjfizetés esetén. Alapesetben én is a legolcsóbbnak mondom, de sok kedvezménnyel és igazolással azért több biztosító is tud adni jobb díjat. (Motor esetében mindenképp, bár kérdés, hogy az ügyintéződ elvesztése megéri-e azt a 2-3000 Ft megtakarítást)

2015. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 - ne is mondd: az egyik ügyintéző simán átírja műszaki nélkül, a másiknál ki kell hívni az irodából a főnöknőt hogy átírja a nevemre...
2015. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!