Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nincs műszaki vizsgáról...

Nincs műszaki vizsgáról matrica a forgalmiban létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam autót egy kereskedőtől amit hétfőn íratok majd a nevemre. Adásvételit és minden egyebet megírtunk. Friss műszaki van az autón amihez adta az igazoló lapokat is (Hivatalos pecsét rajtuk, valóban járt műszaki vizsgán). Viszont a forgalmiban nincs benne a matrica ami igazolná a műszaki érvényességét. A kereskedő azt mondta hogy cégnek már nem rakják bele azt a matricát. Utólag hallottam 1-2 szép dolgot az illetőtől akitől vásároltam az autót, és kissé bizonytalan lettem. Arra lennék kíváncsi hogy valós amit a kereskedő állít vagy valami nem oké? Válaszokat előre is köszönöm.

2016. febr. 12. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Sőt, a hátsó rendszámon sem fogsz találni matricát.

Január 1-től ez van.

2016. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A műszaki adatlap igazolja a vizsga meglétét.Az új forgalmiba be fogják ragasztani a számsort,de a rendszámra már nem kerülnek matricák.
2016. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok hogy a rendszámra nem kerül matrica már. De az a furcsa hogy február 4-én volt vizsgán az autó, 5-én a cégre lett írva a forgalmiban legalábbis ez szerepel. És akkor miért nem kapta meg a matricát az okmányirodában egyúttal az autó? Hétvégén merjek így menni a kocsival ha nálam van a műszaki adatlap?
2016. febr. 12. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Merj menni. Neked nem kötelességed tudni, sőt gyanakodni sem , hogy a kereskedő mit kavart. Ha van érvényes adásvételid, és a kormányhivatalban átírattad az autód, akkor tiéd a világ!


Még képlékeny minden, sok új rendelkezés van január óta.Többek között a rendőr azonnal lekérdezi a rendszám alapján, van e biztosításod, és érvényes műszakid.Nem kell mindenféle optikai cumó..


Hétfőn reggel a kormányhivatalban kezded a napod, aztán átírják. Ha valami baj van, úgyis visszadobja az ügyintéző...na akkor kezdj el gyanakodni....addig ne.


most csak bekavarsz saját magadnak is.

2016. febr. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Amikor átírják az autót és új forgalmit kapsz, az új forgalmiban nincs matrica, csak dátum meg pecsét. A matrica ugyanis az aktuális forgalmiban van, ami még az előző tulaj nevére szólt.
2016. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az uj forgalmiba az okm.i-ba beleirják a számsort ami régibe volt lepecs-ik aláirják berják meddig érv.tegnap igy történt
2016. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az lenne a legjobb ha az ügyfélkapun lehetne regisztrálni mindenféle hülyeség nélkül (Jelenleg személyesen kell kérvényezni) És akkor lelehetne informálni minden autó rendszámát kb 600ft-ér. Van-e műszaki, körözés alatt áll-e. És egyéb más fontos infó. De miért is lenne valami ilyen egyszerű hazánkban...
2016. febr. 13. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!