Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Normális az, hogy a kötelező...

Attisattis kérdése:

Normális az, hogy a kötelező biztositásom megemelkedett 25000 Ft-ról 85000 Ft-ra ha okoztam 1 kicsi balesetet, és A00-ból M02 lett a bónusz?

Figyelt kérdés
Tavaly volt egy kis koccanásom, pirosnál elindulásnál hirtelen befékeztek előttem, és belementem az előttem lévő lökhárítójába. Alig látszódott, de kitöltöttük a betétlapot, és el is küldte a biztosító, hogy volt egy 29000 Ft-os kárrendezés. Most megkaptam az éves csekket, és a bónusz M02 (ami jogos), de a díjat nagyon magasnak találom, 3x emelkedés. Az internet szerint 35% lenne a normális. Biztosítót váltani meg ugye nem lehet, mert már elmúlt az évforduló.

2016. febr. 26. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi képpen sem normális kérdezz rá a biztosítódnál, a kár mértéke nem függ hogy mennyivel emelkedik a díjad, elvileg 35 % al kellett volna emelkednie.
2016. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ez bizony annyi..


gúglizd be, mit is jelent az A00, és mit jelent visszafelé az M? a biztosítónak már nagy kockázat vagy...


kérdezd meg személyesen, be lehetne -e fizetni a 29ezret, mert akkor maradsz A00, és az eredeti 25000


szerintem.

2016. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az éves csekk előtt kellett értesítőt is kapnod, hogy ha nem tettszik, váltani tudj. Mivel nem váltottál, így elfogadtad az ő ajánlatukat. Már nem tehetsz semmit.


De amikor küldte a biztosító, hogy 29.000 Ft-os kárt okoztál, akkor valószínűleg felajánlotta, hogy ha kifizeted, akkor nem változik a bónuszod. Miért nem tetted ezt?

2016. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hat én ezt felháborítónak tartom, és szerintem ez már a nyerészkedés kategória. Kihasználják, hogy ha az emberek elmulasztják az évfordulót, akkor mar nem tudnak váltani. Az én esetemben a baleset az évfordulóváltás utáni 30 napban történt, ilyenkor nem lehet semmit tenni.

A 29000 Ft-os kár rendezését felajánlották, de felmerül az a kérdés, hogy akkor miért fizettem 15 évig a biztosítási díjat? Illetve 15 évig nem okoztam balesetet egyszer sem, ez volt az első alkalom.

A díj 3x emelését túlzásnak tartom, az internet 35%-ot ir. Ha üzembentartóit váltok az autón, akkor megy vissza A00-ba?

2016. febr. 27. 08:56
 5/7 anonim válasza:
100%
A 3x-os emelkedés tényleg soknak tűnik, annak utána járhatsz a biztosító ügyfélszolgálatán, viszont azt, hogy csak évfordulóra tudod felmondani a biztosításodat törvény szabályozza, nem a biztosítók.
2016. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
keresd meg az alkuszod, ő tud segíteni...
2016. febr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"felmerül az a kérdés, hogy akkor miért fizettem 15 évig a biztosítási díjat? Illetve 15 évig nem okoztam balesetet egyszer sem, ez volt az első alkalom. "


bennem meg felmerült a kérdés, hogy ebben az esetben hogyhogy A00 volt a B6M besorolásod? :o

2016. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!