Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Itthon tudok előre nemzetközi...

Itthon tudok előre nemzetközi biztosítást kötni 2 db személyautóra?

Figyelt kérdés

1,5 hét múlva szeretnénk Németországból behozni 2 használt autót. Elvileg a kinti kereskedés megcsinálja, akár csak itthon, de felteszem ott is ez feláras mulatság. Itthon ugye szükség van vagy rendszámra vagy alvázszámra, de ebből én még semmit nem tudok. Egyedül annyit, hogy piros ideiglenes rendszámmal szeretnénk hazahozni őket.

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 23. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az export rendszám azért (is) olyan drága, mert tartalmazza a biztosítást.
2016. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ideiglenessel is elsz, szóval utána tudod nyugodtan intézni a többit.
2016. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az export rendszám tudtommal olyan, mint nálunk a Z rendszám, tehát az arra van, hogy kivigyem az országból, de nekem még egy országon át kell jönnöm, ezért kell nemzetközi. Úgy informáltak, hogy a helyik okmányirodában szóba sem állnak velem, ha nincs a kezemben a nemzetközi biztosítás és mivel a németet nem, az a angolt is csak közép szinten beszélem, gondoltam előre megkötöm, hogy ne keljen helyszínen ektivitiznem az ügyintézővel.
2016. ápr. 23. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:

A sárga rendszám csak németországban érvényes, azzal már az osztrákok is kiszednek a pályán. A piros viszont 30 napig jó és a biztosítás is érvényes rá. A magyarországi forgalomba helyezéshez kell majd magyar biztosítást kötni, de az nem jó a német rendszámhoz.

Mindent csak sorjában...

:)

2016. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az üzenet témája: külföldi autó

Az üzenet szövege: Hello!

A magyar forgalomba helyezéssel nincs problémám - okmányirodában dolgozok :) A külföldi papírozással van gondom. Azt nem tudod esetleg, hogy a kinti kereskedés elintézi nekem? vagy nekem kell ezt megoldanom? Vagy teljesen kereskedés függő?"


Szóval okmányirodában dolgozol, és még sose találkoztál egyetlen nepperrel sem aki autókat importál ugye?

2016. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hiszed vagy sem a legtöbb kereskedő nem szerencsétlenkedik azzal, hogy lábon hazahozza az autókat. Ők vagy B2-es után kötött tralerrel hozzák (így ugya kiesik az ideiglenes rendszám és a biztosítás is) vagy felbérelnek egy kifejezetten erre szakosodott céget, akik szintén tralerrel hozzák be, viszont ők egy 3-4 napos túrára mennek és egyszerre több 6-7 autót hoznak.

Egyébként azóta már megoldódott, köszönöm!

2016. júl. 3. 18:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Vagy P-s rendszámot használnak, amire ők ugyan jogosultak, de ettől még lutri.
2016. júl. 3. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!