Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Díjnemfizetés miatt törölt...

Díjnemfizetés miatt törölt kötelezőről ez szakszerű értesítés? Ki a hibás?

Figyelt kérdés

A kerdesem az lenne, hogy bele lehet-e kotni abba, hogy hozzam nem jutott el a szerzodes megszunesenek tenye? Vagy mivel benne van a jogszabalyban hogy 60 nap utan torlik a szerzodest igy semmi esetre sem tudok reklamalni? A dolgot en rontottam el, vallalom erte a felelosseget, nem is mas hibast keresek, de megis lehettek volna korrektebbek is.

Szituacio:

Kotottem kotelezo biztositast egy tobb biztositoval foglalkozo oldalon keresztul. Megadtam az adataim, az olcsobb kotelezo remenyeben internetes kommunikaciot es atutalast valasztottam. Kitoltottem az adatokat, meg is jott levelben az ajanlat a kozvetito cegen keresztul, meg hogy mit hova fizessek, befizetes kozlemenye pedig a kotvenyszam. Mivel a biztositotol meg nem kaptam levelet, ok meg nem konyveltek ezt le, ezert kotvenyszamom nem is volt. Nem foglalkoztatott a dolog, gondoltam ugyis van meg ido befizetni, majd be fogom. A gond az, hogy ez elmaradt, feledesbe merult, itt hibaztam en.

Kesobb a kozvetitotol jott egy level, hogy elmaradas van az xy biztosito tarsasagnal, fizessem be, itt mar irtak kotvenyszamot is, es irtak olyat hogy ha 30 napon belul nem kerul befizetesre akkor torolhetik. Oke, onnantol szamitva 30 napon belul befizettem. Majd 1 het eltelik, jon a postas, es visszahozta majdnem az egeszet. Felhivtam a biztositot, hogy mi ez. Mondtak, hogy megszunt a szerzodesem, kerdeztem mikor? 1 honapja. De hogy errol tajekoztattak engem. Kerdeztem hogy igen es hol? Emailt kuldtek, csak mint kiderult rossz email cimre. Amit nem ertek, mert a kozvetitotol viszont jott email. De a megszuntetesrol ok azert nem kuldtek, mert arrol ok nem tudnak. Tehat vagy 2 helyen kellett megadni az email cimet es az egyik helyen elirtam, vagy a kozvetito rosszul adta at az email cimemet nekik.

Kiderult, hogy azt a 30 napot a szerzodes kezdetetol gondoltak (nem ertem miert 30 de mindegy), de mar csak 2 nap volt hatra hogy leteljen a 60 nap. Szoval amikor en befizettem mar letelt a 60 nap es megszunt a biztositasom, csak errol en nem tudtam.

Igy visszautaltak a penzt, de 8ezer fttal kevesebbet mert azt 60 napra felszamoltak, plusz most ujbol kotottem es a fedezetlensegi dij napi x osszeg, osszesen 26.000 Ft baleseti adoval.


A kerdes az, hogy ha en elfelejtem befizetni ok egyaltalan nem foglalkoznak azzal, hogy en nem is tudok rola hogy megszunt a szerzodesem mert rossz email cimre kuldtek? Oke, az en hibam ha elfelejtem. De elofordulhat. Es fel ev utan jovok ra hogy mar szazezreket kell fedezetlensegi dijra kifizetnem? Azert egy telefonos ertesites vagy barmi, meg ha a netes kommunikaciot valasztottam akkor is.. Ha nem fizetem be a mai napig minden nap szamolna a 630 ft + baleseti ado napi dijat.


Ez igy korrekt a reszukrol?

Olyan nincs, hogy en nem is tudtam rola, mert nem megfeleloen ertesitettek?

Ha nincs ez van befizetem, amugy is mar be akartam fizetni, csak megint varok a kotvenyszamra, csak gondoltam megkerdezlek titeket is. :)


2016. máj. 17. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

minél hamarabb be kellett volna fizetned, de legkésőbb a határidőig, mert mindig adnak határidőt, gondolom kaptál díjbekérőt.


Ha nincs kötvényszám, akkor ajánlatszámra, de ha nem világos, akkor meg kell keresni a biztosítót vagy az alkusz céget. Sőt, simán lehetett volna az alkusznál érdeklődni, segítettek volna.


Melyik cég volt? Netrisk, bizthu?

2016. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megprobálhatsz reklamálni, de általában mindenre van valami aprobetüs megoldásuk elöre.
2016. máj. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pba.hu

Persze meg tudtam volna oldani ha telefonalok nekik mar utana 1 het mulva, csak annyira nem is akartam elsietni a befizetest, ugy voltam vele hogy majd ugyis szolnak addig raerek, ebbol a szempontbol az en hibam. Viszont ha amikor megszunt a szerzodesem mar aznap megtudtam volna akkor azonnal ujrakotottem volna es nem kellene feleslegesen 1 honapnyi fedezetlensegi dijat fizetni.. Igazabol csak ez zavar. Meg az, ha idokozben nem fizettem volna be (mert mondjuk teljesen elfelejtettem volna) es nem hozza vissza a postas akkor nem is tudnek rola, mi van ha fel ev utan jot eszembe vagy kozuti ellenorzes soran? Fel evnyi fedezetlensegi biztositas szep lenne..

Szoval csak annyi, hogy ilyenkor legalabb egy telefont megereszthetnenek.. De hat ez van. En nem fizettem be tudtam hogy be kell en vagyok a hibas, csak tenyleg durva hogy ha az ember elfelejti akkor le se szarjak.. Vagyis kuldenek emailt csak rossz helyre.. :)

2016. máj. 18. 00:21
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem az a rész nem tiszta, hogy 30 napon belül törölték a szerződést.

Ha jól értem, pl. kötötted 04.01-el és törölték 05.01-től?

mert ezt max akkor tehetik meg, ha nem írattad át a nevedre a kocsit...


az alkuszcégnek megérné írni egy levelet, de a fenti kérdés ismeretében.


a biztosító a törléstől számítva -asszem- 15 napon belül kell hogy értesítsen. (bár érdekes, hogy a felszólító e-mailben megy, a törlés meg postán...)

2016. máj. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

neem, igazából a törlés jogszerű volt, 60 nap után törölték. csak a közvetítő az 58. napon küldött emailt, hogy 30 nap után törölhetik. (Gondolom itt rosszul írták, és 60 napra gondoltak, viszont én innentől kezdve gondoltam, hogy van még időm, de ők a szerződéskötéstől gondolták.)

A törlés is email-ben jött (volna), csak a közvetítő a törlést nem küldi el emailben, kizárólag a biztosító, a biztosítónál meg rosszul szerepelt az email címem, ezért nem tudtam róla. Mindössze azért tudtam meg, hogy törölték, mert miután befizettem a pénzt visszautalták úgy, hogy a postás hozta vissza a pénzt.

Jogszerű volt igazából minden, csak annyi a baj, hogy valahol elírásra került az email címem és nem tudtam a törlésről. Ilyen esetben azért jólesett volna egy telefonos értesítés bármi, főleg, hogy lehet az email címet nem is én írtam el, mivel a közvetítőtől megjöttek a levelek..

2016. máj. 18. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor hagyd a fenébe, örülj, hogy ennyivel megúsztad.
2016. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, az emailes értesítés ilyen, azért olcsóbb a köteleződ, mert azt kérted. Nem fogsz sem levelet, sem telefonhívást kapni. Ezekre a biztosításokra oda kell figyelni, én mindig figyelem a kgfb-t, hogy rendezve legyen időben, mert a fedezetlenségi díj drága mulatság.
2016. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!