Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Valaki leírná lépésről lépésre...

Valaki leírná lépésről lépésre, hogy mit kell tennem használtautó vásárlás után?

Figyelt kérdés

Miután megvan az autó, minden jó, stbstb. Még nincs adásvételi.

Ha megkötjük és kifizettem, utána egyből kössek rá(neten) biztosítást? Mi kell az okmányirodába és mennyi időn belül?

Köszi a válaszokat!



2016. jún. 8. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Biztositas az elso, mert anelkul nem tudod atirni sem. Ha megvan a biztositas, irany az okmanyiroda, es az adasvetelivel meg a biztositasi kotvennyel szepen atiratod a nevedre. Szemelyi okmanyaid rendben legyenek (szemelyi ig. pl. ne legyen lejarva). Az auto torzskonyve is mindenkeppen legyen meg!
2016. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
BizotsitÁás és átiratás.
2016. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:
46%

A neten egyből biztosítást kellene kötni, én megkötöttem otthon.

Ha van friss (max 3 hónapos talán) eredetiségvizsga akkor azt megúsztad, ha nincs akkor az a 2. lépés. Az eladó és a vevő lebokszolják hogy kinek a feladata ez. Ezután lehet menni az okmányirodába.


Ha te csinálod az eredetiség vizsgát, akkor ajánlom hogy érdeklődj, van akik elintézik az átírást is helyetted, legkésőbb másnap megvan az új forgalmi.


Nálunk az okmányirodában minimum 2 hetet kell várni az időpontra, ahhoz képest reggel vittem eredetiség vizsgára, délután már az új forgalmival furikáztam.

2016. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ne csodálkozz Elek a két héten, mert nálunk pl. max. 2 időpontot adhatnak ki előre naponta, közben meg üres az ocsmányiroda. Ha bemész időpont nélkül, akkor meg 10 perc alatt elintézel mindent.
2016. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2016. jún. 11. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!