Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Forgalmi engedélyben mit...

Forgalmi engedélyben mit jelent a vontatás?

Figyelt kérdés

Azt írja, hogy 600kg, ha fékezetlen a vontatmány, és 1200kg, ha fékezett.

De ez mégis mire vonatkozik?

Mert én úgy tudtam, hogy a vontatásra csak annyi a szabály, hogy könnyű pótkocsival max. 4250kg lehet a szerelvény, nehéz pótkocsival max. 3500kg és a pótkocsi nem lehet nehezebb a vonójárműnél.

Ezekbe pedig nem tudom beleilleszteni a 600, illetve 1200kg-ot.

Segítene valaki?

Köszönöm!


2016. júl. 3. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Már az is érdekes, hogy szerinted a könnyű pótkocsi nehezebb, mint a nehéz.

De fogadd el, ami oda van írva.

2016. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

rosszul tudod...amilyen forgalmit olvasol, az pont egy kellemes szemályautó forgalmija..a vonóhorogra a forgalmiban feltüntetett utánfutót akaszthatod...a pótkocsi, és egyéb nagy vontatmányokat felejtsd el...


le van írva pontosan mit mivel, merre, mennyi.


amúgy van E jogsid?...asszem nincs...sőt biztos.

2016. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló

Nem azt mondtam, hogy a könnyű pótkocsi nehezebb. Azt mondtam, hogy a könnyű pótkocsis SZERELVÉNY együttes tömege lehet nehezebb, mint egy nehéz pótkocsis SZERELVÉNYÉ.


2. válaszoló

Még nincs, de holnap vizsgázom, és nekünk ezt így tanították, hogy ilyen dolgokat lehet vontatni. Arról nem beszéltünk sosem, hogy a forgalmi engedélyben a különböző pontok mit jelentenek.

2016. júl. 3. 19:30
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Láthatjátok, hogy nem mondtam hülyeséget, itt is írják, hogy:

Könnyű pótkocsi vontatása esetén a járműszerelvény (mindkét jármű) megengedett legnagyobb össztömege összeadva (a forgalmi engedélyben F1 kód) nem lehet több, mint 4250 kg (3500+750).


Nehéz pótkocsi vontatása esetén a járműszerelvény (mindkét jármű) megengedett legnagyobb össztömege összeadva pedig nem lehet több, mint 3500 kg. Ezen értékek függetlenek attól, hogy a jármű terhelt vagy terheletlen állapotban van. Ez esetben a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladhatja meg a vonó jármű saját tömegét.


Közben megtaláltam a kérdésre a választ is.

Tehát tényleg 750kg és a jármű saját tömege a két határszám, de ez csak elméleti maximum. Gyakorlatban a forgalmi engedélyben szereplő értékek ettől valamivel lejjebb vannak, és az ott írt értékek szerint lehet pótkocsit vontatni.

2016. júl. 3. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiről te beszélsz csak a jogosítvány kategória határok, azt az autónak viszont egyáltalán nem kell tudnia, hanem azt tudja ami a forgalmijában van.
2016. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 3. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:
ami a forgalmiba van írva, az az autóra vonatkozik. Az hogy Te vontathatsz e pl egyáltalán, az nem a forgalmiban van rögzítve. Pl.: kezdő jogsival nem vontathatsz, de az nem jelenti azt hogy nem vezethetsz vonóhoroggal felszerelt járművet.
2016. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"1. válaszoló

Nem azt mondtam, hogy a könnyű pótkocsi nehezebb. Azt mondtam, hogy a könnyű pótkocsis SZERELVÉNY együttes tömege lehet nehezebb, mint egy nehéz pótkocsis SZERELVÉNYÉ. "


De, azt írtad, mivel egy adott forgalmiról, adott gépjárműről van szó, az meg állandó. Ebben az esetben pedig le van írva abban a forgalmiban, mennyit vontathatsz fékkel/fék nélkül (persze a megfelelő kategóriájú jogosítvány birtokában).


A fékes vontatmány súlyhatára nem feltétlenül a jármű saját tömegével megegyező (vagy annál kisebb), az én autóm pl. 1750kg, a vontatmány meg 2100kg lehet. Fogalmam sincs, miből kalkulálják ezt ki.

2016. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!