Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autót akarok vásárolni és azt...

Autót akarok vásárolni és azt szeretném ha apám nevén lenne a biztosítás (így olcsóbb mert még kezdő vagyok) ugyanakkor az autó az én tulajdonomba kerüljön. Ezt hogy kell intézni?

Figyelt kérdés
Hallottam erről az üzembentartóiról. Tehát az adásvételin az én nevem szerepelne mint tulajdonos, de az üzembentartó lenne a faterom. Ilyenkor a forgalmit az ő nevére kell kikérni az okmányirodában?
2016. júl. 28. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Megírjátok a nevedre az adásvételi szerződést, majd te írsz apáddal egy üzembentartói szerződést. Megcsináltatod az eredetiség vizsgálatot (ha az eladó nem tette meg), a biztosítást már apád köti meg a két szerződés alapján. Ezután irány az okmányiroda, ahol bejegyeznek mindent. Ha így csinálod, akkor nincs plusz költség, csak 75-25%-ban megosztva fizetitek a szerzési illetéket. Bár ezt néha csak a számlán lehet látni.


Korábbi kérdés a témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirmu..

2016. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Megoldható, de érdemes mérlegelni azt is, hogy hosszú távon nem lesz-e ebből kellemetlenség.

Amíg a neveden nincs biztosítás a bónuszod nem mozdul sem le, sem fel, tehát, ha X év balesetmentes vezetés után kerül a nevedre egy kötelező biztosítás, A 0-ról kezded, s akkor az nem lesz kellemes érzés.

Az is mérlegelendő, hogy édesapád nevére ez az egyetlen biztosítás lesz, vagy neki is van, vagy rövid távon lesz saját autója, amit ugye biztosítani kell.

Azt azért nem illik elvárni, hogy pl. egy B 10 bónuszos biztosítást köt a te autódra, fél év múlva a sajátjára meg A 0-ást, sőt esetleg a bónuszát is sikerül lerontanod.


Úgy a legjobb, ha az fizeti a biztosítást, aki használja az autót, mégha ez némi plusz összegbe is kerül a biztosítónál.

Megoldható az üzembentartói szerződés, az átíratáskor úgy kell intézni az okmányok kiállítását.

2016. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lenne elkezdeni lépkedni felfelé a bónusz ranglétrán ügyeskedés helyett.
2016. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldjuk fater neven lesz az auto. Nem akarom korulmenyesiteni a dolgot. Majd ha mar jobban keresek atiratjuk a nevemre azt fizetem en a biztit is. Azert koszi
2016. aug. 2. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!