Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Csak kiváncsiságból: Mi...

Csak kiváncsiságból: Mi történik ha minden, de minden egyes papírod elveszted és tényleg semmilyen okmány nem bizonyítja, hogy egyáltalán létezel?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 04:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem beballagsz a kormányablakhoz, és ott elmondod..ha akarják-(mondjuk)-akkor a bemondott neved, születési dátumod, lakcímed alapján nagyjából kiderül az vagy-e, akinek mondod magad..

a fényképeddel összehasonlítanak, ha minden stimmel, akkor elmondják, mi is a teendő ilyenkor..

..nem hagynak a lét tudata nélkül..


..persze ezt most csak kiváncsiság-kielégítésből jáccottuk..

2016. aug. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ricsi2016 válasza:
Önkormányzat ahol megszülettél kiadja a születési anyakönyvi kivonatod másolatát. Régen.
2016. aug. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy példa: ha az utcán igazoltat a rendőr és nincs Nálad semmilyen okmány, az adataid bemondása alapján a központi rendszerből lekérik azokat. Meg is kapod azt a papírt, amin az adataid mellett az igazolvány képed is szerepel. Ha azonban mindenből új kell, alighanem az előttem leírt módszer, az anyakönyvi kivonat szükséges. De az okmányiroda megmondja.
2016. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont két hete sikerült életemben először elveszteni az irataimat, - ha már lúd, legyen kövér alapon - egyszerre az összeset.


Ráadásul pont Pesten, kocsival voltam. Se jogsi, se személyi, se lakcím, se diák, se semmi. TAJ, Adó, bankkártya, etc.


Reménykedtem, hogy haza felé nem állít meg rendőr, szakadt az eső, így elég kicsi volt rá az esély, szerencsére nem is jött.


Másnap rögtön okmányirodában (járási hivatal/kormányablak, kinek mi) kezdtem, ott húsz perc alatt kb. minden fontosabb iratomról kaptam ideiglenest.

Egyedül a születési anyakönyvi kivonatomat vittem magammal, amit ugye normál esetben nem tart magánál az ember. Ha az is elvész, akkor először önkormányzat, és másolatot kell kérni róla.

2016. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!