Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi az éves kötelezője egy...

Mennyi az éves kötelezője egy 600cm3-es,80kW-os motorkerékpárnak?

Figyelt kérdés
Csak kb. érdekel, -tól -ig, de interneten nem találtam ilyet. És még az is érdekelne, hogy a bonus-malus A00-val indulna, ha már rég volt tulajdonomban motorkerékpár? Az autómon már B10 besorolásban vagyok, ez befolyásolja a motor bonus besorolását?

2016. okt. 30. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

kb. 10-20 ezer között, de sok mindentől függ. Írd be egy kalkulátorba.

[link]

2016. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kalkulátorokkal az a bajom, hogy kb. 100 kérdésre kell válaszolni, köztük olyanra is, hogy rendszám, forgalmi engedély szám, amit nem tudok, mert még csak tervben van a vétel, meg a többi kérdésnek se látom sok értelmét. Egy táblázat jobb lenne, ami egy hozzávetőleges összeget tartalmaz, de minden biztosító millió adatból kalkulál, és azt kérik is a pontos kalkuláláshoz. Nekem nem kell fillérre pontosan, csak egy nagyságrendi összeg, 10-20-50-100 ezer. Tehát akkor 20 körül. Köszönöm szépen!
2016. nov. 1. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen táblázat, mert sok mindentől függ.

Amit nem tudsz, azt bekamuzod, egy kalkulátor nincs összeköttetésben a BM rendszerével, hogy kiszúrja az adatok helytelenségét.

Az autód biztosítása csak akkor csökkent a díjon, ha a motorodat is ugyanott biztosítod, a bónusz fokozatok két évig használhatóak fel.

2016. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor bekamuzok valamit.
2016. nov. 2. 19:30
 5/8 A kérdező kommentje:

Kalkuláltam:

Kalkulált díjak

Biztosítási díj Baleseti adó Összesen

Éves díj:99 792 Ft 29 938 Ft 129 730 Ft


:O


Ez nem sok egy picit? Hát ez nem 20 ezer...

2016. nov. 2. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet ennyi.

Ha fiatal, friss jogsis, nagyvárosban élő férfi vagy, akkor egy 80 kW-os seggrakétával bizony nagy kockázatot jelentesz a biztosítónak.

Nem azt mondom, hogy tutira bolondul vezetsz, de a biztosítók ezt így gondolják.

Nekem pl 10 éves jogsival egy 22 éves, 40 kW-os autóra megyeszékhelyen évi 26 000 plusz baleseti adó a kgfb-m, A0-ban. Ehhez képest reális a te összeged.

2016. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fiatal, 27 éve van motorkerékpár jogsim, és egy kis alföldi faluban élek. Az is igaz, hogy 20 éve nem volt nagy motorom, csak robogóm. 130 ezer/év nagyon sok. Nem tartom reálisnak, azért 40 fölött már nem vagyok olyan őrült, mint 20 évesen voltam. Mindegy. Majd ha komolyra fordul a dolog, akkor több biztosító ajánlatát is megnézem. Ez a Groupama volt, itt van az autóm is biztosítva régóta. Max csak a nyári hónapokra helyezem forgalomba, ősszel, télen ideiglenesen kivonatom.

A 70kW-os autómra 13 ezer/év a kötelezőm, de már B10-ben vagyok ezer éve.

2016. nov. 3. 18:51
 8/8 A kérdező kommentje:

Kalkuláltam ismét, de most nem egy biztosítónál.

Eredmény:

[link]


Hatalmas szórás van, 15 ezertől 155 ezerig!

2016. nov. 11. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!