Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A gépjármű adót be lehet...

Szöllősi IMre kérdése:

A gépjármű adót be lehet fizetni egyben is? Vagy csak 2 részletbe ahogy a papíron van most márciusba az első részlet szeptemberbe a másikat?

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én mindig egyszerre szoktam befizetni év elején ilyenkor és egész évre le van tudva.
2017. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

„B) A belföldi rendszámú gépjárművek adója

a) Az adózó a belföldi rendszámú gépjárművek után - a b) pontban foglaltak kivételével - a gépjárműadót félévenként, két egyenlő részletben

az adóév március 15-éig, illetve

az adóév szeptember 15-éig

fizeti meg.

b) Az adókötelezettség keletkezése (változása) esetén az adóalany a félév időarányos részére őt terhelő adót az erről szóló határozat jogerőre emelkedésétől számított 15 napon belül fizeti meg.”

2003. évi XCII. törvény az adózás rendjéről

II. Az önkormányzati adóhatósághoz teljesítendő befizetések


Ha, az első felével együtt, a második felét is megfizeted március 15-ig, akkor teljesíted a második felének szeptember 15-ig való megfizetését.


Én is mindig egyben fizetem, hiszen egész évre annak kell fizetnie, aki a tárgyév január 1-én a nyilvántartás szerint az üzembentartó. Ha évközben el is adnám az autót, akkor is.

2017. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig egyben fizetem, már csak azért is, mert előfordult, hogy a második félévit egyszer elfelejtettem befizetni...

Azóta nem szaraxom, így is-úgy is be kell fizetni, inkább letudom egyszerre.

2017. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!