Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Befizettem pár napja az...

Befizettem pár napja az autómra a biztosítást, közben van rá egy vevőm, ha vissza mondom a biztosítást akkor vissza kapom a pénzt?

Figyelt kérdés
Autó
2017. máj. 21. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha eladtad, utána elküldöd az adásvételi másolatát a biztosítónak és visszafizetik a különbözetet.
2017. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, időarányosan visszatérítik a biztosítási díjat. Vagyis nem az egészet fogod visszakapni, csak azt, ami fennmarad az adásvételi dátuma alapján. Viszont most be kell fizetned a biztosítást, akkor is, ha csak pár napra nyújt fedezetet.

Ebből kiindulva pedig a biztosításod az új vevő számára nem lesz érvényes. Nem árt rá felhívni a figyelmét, mert én is láttam már olyat, aki hónapokig járkált KGFB nélkül, szentül meggyőződve arról, hogy az előző tulaj által megkötött biztosítás az évfordulóig (akkor még január 1. volt mindenkinek) érvényes neki is.

2017. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vâlaszokat!
2017. máj. 21. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!