Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » SOS. Eladhatom úgy az egy...

SOS. Eladhatom úgy az egy hete vásárolt autót, hogy még nem írattam át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem.Egy hete vettem egy autót.Ha jól tudom 15 napom van átíratni. Mivel még nem írattam át így eredetvizsga sincs még csak egy sima adás-vételi.Most megvennék tőlem a kocsit de a forgalmiban nem az én nevem van.(nincs átíratva)El tudom így adni vagy muszáj a nevemre íratni?


2010. máj. 18. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogi szakértő, de elgondolkodtam az eseteden. Szerintem átkellene íratni,hiszen a forgalmiban nem a te neved van, viszont a kocsit tőled akarják megvásárolni.
2010. máj. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ha a másik oldalról nézem, akkor viszont 15 napon belül nem kötelező átírni.Akkor csak hogy eladjam fizessek kb.50000 forintot? Átírás:22000 eredetvizsga:17000 törzskönyv:6000 forgalmi:6000
2010. máj. 18. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Keresd meg az előző tulajt,akitől te vetted.Írjatok egy másik adásvételit,csak már az szerepeljen vevőként,akinek te akarod eladni!Ha belemegy az eladód,akkor olyan mintha Ő adta volna el annak,akinek te eladod.Így nem kell átíratnod.Adj az előző tulajnak egy huszast!Én így csinálnám!!
2010. máj. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Át kell íratni!! A 15 napos bejelentési kötelezettség nem azt jelenti, hogy 15 napon belül, ha eladod nem kell átíratni, hanem azt, hogy nem kapsz büntetést.

Ha átírás nélkül adod tovább a kocsit, az átírási illetéken felül bírságot is kiszab az APEH!!

2010. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Még nem tudom mi lesz.Beszéltem egy kereskedővel. Ő azt mondta, hogy nem kell átíratni csak valami köbcenti illetéket kell fizetnem az én vevőmnek.Így köztes tulajdonosként be leszek jegyezve.Ezzel csak az a baj, hogy egy szót sem értek belőle.A vevőnek fizessek illetéket?
2010. máj. 19. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogod a vevőt bemész vele az okmány irodába és rögtön az ő nevére iratod az autót. Így nem lesz semmi többletköltséged.

Ez kb olyan mint a friss jogsis fiatal gyerek megveszi a kocsit amit kinézett és az apuval bemegy az okmány irodában hogy az apuka nevére kerüljön a kocsi mert úgy olcsóbb lesz a biztosítás.

2010. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az utóbbit választom. Ez eszembe sem jutott.Köszi.
2010. máj. 20. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Gond nélkül eladhatod de azzal számolj, hogy téged ebben az esetben megfognak leletezni ami magyarul annyit takar, hogy a te vevődet az okmányiroda nem büntetheti azzal hogy te hanyag módon nem írtad át az autódat, ezért neki minden további nélkül a te tőled kapott eredeti illetve a te és a törzskönyvön szereplő eredeti tulaj között lévő adás-vételi szerződéssel át fogja tudni íratni az autót. Nem kell dupla eredetvizsga semmi. Kell egy biztosítás az új tulajnak a nevére 2 db eredeti adás-vételi szerződés illetve forgalmi törzskönyv alap esetben. Ami téged jobban érint az az, hogy a leletezés szó azt jelenti, hogy az APEH neked az átírási illetékről szóló csekket megküldi a te bejelentett lakcímedre. Ezen csekk befizetésének elmulasztása pedig egy kis APEH figyelmet irányít rád. További átírással való kérdésedre választ a [link]
2010. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!