Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vehetek -úgy autót, hogy még...

Niktoon kérdése:

Vehetek -úgy autót, hogy még nincs meg a jogsim?

Figyelt kérdés
Most járok forgalomba, és kinéztem magamnak egy szép kis használt autót, egy ford fusion-t, magán személytől venném meg, de úgy még nincs jogsim. A pénz is megvan rá, nem kell hozzá hitel sem. Csak azt nem tudom lehet-e. Letöltöttem a netről az adás-vételit, abba nem -kéról a jogsit, és a biztosítás kötéshez sem alap úgy láttam. És ha megveszem a kocsit hogy hótól haza biztosítás nélkül? Apám azt mondta biztositás -nékül nem vihetem ki az útra, de akkor hogy kerül haza? A kocsi 70 km-re van tőlünk. Nem értem ezt az egész menetet, segitenétek? 30/N
2017. júl. 22. 04:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sem a biztosítás megkötéséhez, sem az adás-vételhez nem szükséges vezetői engedély.


Viszont a biztosítás általában drágább szokott lenni, ha jogsi nélküli személy köti.

2017. júl. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz, akár tízet is.
2017. júl. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De hogyan hozom haza? Már mint nem én, hanem a férjem, de hogy hozzuk haza? Mármint biztosítás nélkül? Vagy ez hogy működik? Egy óra autó útra van.
2017. júl. 22. 07:52
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Haza is viheted, csak a biztonságod miatt érdemes (nem ktelező!)cascót is kötni, mert voltak esetek, mikor az újdonsült tulajdonos rögtön az üzlet kapujának nekiment. Tehát a kocsi még új sem volt és máris mehetett a műhelybe.
2017. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kézeld el, mint ha húst vennél a hentesnél. Az sem firtatja, ki vagy-e tanulva szakácsnak, vagy van-e otthon hűtőd.

Kifizeted, utána azt csinálsz vele, amit jónak látsz. Még jogsi nélkül is elmehetsz vele.

2017. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az adás-vétel után azonnal meg kell kötni a biztosítást, erre neten is van lehetőséged.
2017. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a vétel előtt tájékozódj a neten kgfb- ügyben. ha van mobolneted, akkor akár ott a helyszínen is megkötheted a kötelező biztosítást..


amúgy egy autó pont olyan szabadon forgalmazható(vásárolható) árucikk, mint egy lábas, vagy krumpli.


Ha megvan a biztosítás kötve, (rendszám, új tulajdonos neve) akkor lehet is hasítani..


a telódban úgyis ott a biztosító válasza, persze nem árt ha a díjat is átutalod.

2017. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Hétköznap érdemes csinálni vagy pedig 2x kell elmenned. Megnézed az autót működik-e, rendben van-e műszakilag, kitöltitek a papírokat és besétálsz vele egy biztosítóhoz megkötöd rá a biztosítás, utána visszamész az autóhoz és már viheted is. Természetesen ezután még az okmányirodába is be kell menni, hogy átirasd.

Az autót megveheted, de amíg nincs jogsid addig csak magánúton vezetheted, forgalomban nem.

Számítsd ki először az interneten melyik biztosítóhoz érdemes menni:

[link]


Ha megvan a jogsi, utána szintén sétálj el a biztosítóhoz és úgy olcsóbb lesz a díj.

2017. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Neten helyben megkotheted a biztosítást és már mehetsz is. 60 napod van befizetni a megkotestol, de azonnal érvényes.
2017. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonosa (szinte) bárminek lehetsz.

Egy órája született csecsemő is tulajdonolhat akár repülőgépet is.

2017. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!