Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül kb. egy külföld...

Scream85 kérdése:

Mennyibe kerül kb. egy külföldi papíros autó forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés
2017. aug. 27. 13:47
 1/9 vinchenso válasza:
100%
Most hoztam egy A4 avant 2.0 Tfsi-t 2004 es érvényes műszakival: kinti rendszám, autopálya matricák, tankolás, regadó, honosítás( külföldi műszaki elfogadtatása), rendszám, forgalmi, törzskönyv: 300.000 HUF ugyan ez egy 1.0 VW Polo ra ugyan ezzel az évjárattal kb 70-80 ezer HUF
2017. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Kb nem mindegy milyen kinti lerúgott trottyogóról van szó.
2017. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Mi nemrég vettünk egy Prágában fogalomba helyezett 1,5 éves, full extrás Nissan X-tail-t. Ottani Nissan cég használta saját autóként, minimális kilométert futott.

Az egyik hazai márkakereskedésen keresztül vásároltuk meg. Nekünk nem kellett foglalkozni a honosítással, tőlük már magyar rendszámmal, forgalomba helyezve vettük meg. Garanciálisan, friss időszaki szervizeléssel, garancia kiterjesztéssel.

Az ára mégis nagyon jó volt, sokkal kedvezőbben vásároltuk meg, mint más cégtől vagy magánszemélytől tettük volna, akár itthon, akár külföldön. (Autóforgalmazó a saját flottaautóit a legjobb áron tudja adni mindenhol. Persze ki kell fogni, illetve esetenként nem árt jó kapcsolat.)

2017. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
56%
Nekem idén lett egy seat arosám annak 100e ft körül volt csak az átírás:)
2017. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss 3-as, de a kérdező konkrét adatokat várt a kérdésére, azzal, hogy te autód ára mégis nagyon jó volt nem megy semmire.
2017. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Már megbocsáss de miből adjunk konkrét adatokat. Forgalmi hatezer lesz. Ez típus független összeg.
2017. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha választ is vársz, kérlek írd le, milyen autóról van szó. Egyébként a regisztrációt itt kiszámolhatod: [link]
2017. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Helló Spricc 6!


Mondjuk ebben igazad van...

Persze ettől még a 3-as hsz.-ről továbbra is fenntartom, hogy semmi értékelhető infot nem tartalmaz. Ebben viszont nekem van igazam. :)


De hogy a témánál is maradjunk, megtoldanám annyival a kérdést - hátha tudja valaki - hogy a törvény tesz-e különbséget, hogy valaki úgy hoz be egy autót, hogy csak kiutazik és vásárol, vagy úgy hoz be egy autót, hogy kint élt x évig és az ottani saját autóját szeretné hazahozni mondjuk egy hosszabb kiküldetés lejártával ?

2017. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudni nem tudom biztosra, de olvastam valahol, hogy az EU-n kívüli kiküldetésből hazatérők talán megúszhatják a vámot (és esetleg az ÁFA-t is?). Hátha valaki tud róla pontosabbat is.
2017. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!