Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehet az, hogy ekkora...

Hogy lehet az, hogy ekkora összeggel emelkeett meg a biztosításom?

Figyelt kérdés
Múlt évben negyed évente 15.000 ft körüli biztosítást fizettem. Ma megjött az ez évi csekk, és van ameiken 25000 ft-t kell fizetni, átlagban 23.000 ft, de ez is nagyon sok, durván 8000ft emeltek negyed évente. Ez hogy lehetséges? Most ugrottam egy szintet, balesetet nem okoztam. Valaki aki tudja miért lehet kérem segítsen. Nem fillérekről van szó! Előre is köszönöm!

2018. jan. 8. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg tőlük
2018. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Minden évforduló előtt érdemes megnézni, melyik biztosítónál mennyi lenne a te biztosításod, és ilyen esetben váltani, vagy újrakötni. Ez így megy már elég régóta.
2018. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Évforduló előtt 30nappal legkésőbb fel kell mondanod a jelenlegi biztosítást és akkor tudsz olcsóbb helyre újat kötni. Olyan lehetőség van, hogy negyedéves helyett, éves fizetést kérsz és akkor jóval olcsóbb lesz, ha leosztod negyedévre. Így persze egybe kell sokat befizetni, de én így jobban szeretem. Azt nem tudom, hogy ha már kiküldték a csekket ez a változtatás lehetséges-e, de hívd fel őket.
2018. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy év végéig kell felmondani, és biztosítóhoz menni, csak az a baj nekem az éves fordulópontom 02.20, és most jött meg a papír róla. Theát ma értesültem, hogy az éves biztosítás díja így kb 30.000ft-al fog emelkedni.
2018. jan. 8. 18:07
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Akkor nincs késő, menjél fel clb.hu-ra vagy valami alkuszcég honlapjára és csinálj egy kalkulációt, ha találsz olcsóbbat, akkor meg váltani kell, ennyi. Mindig ezt csinálják, aki marad, az többet fizet. Résen kell lenni.
2018. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Akkor nem emelkedett, hanem emelkedni fogsz, ha nem lépsz.
2018. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor kereshetek mást! Nagyon köszi mindenkinek! Így teszek már gépelem is befele. :) Megy a zöld! Ez volt az 1. évem ezért nem értettem. Még 1x köszi :)
2018. jan. 8. 19:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Allianznál dettó ugyanez volt nálunk is. Ha teheted, menj át máshoz!
2018. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

# 4-es kommenthez: nem jól tudod. Nem (naptári) év végéig lehet felmondani, hanem, legkésőbb a biztosítási évforduló előtt 30 nappal kell megkapnia a másik félnek a felmondást.


Egyébként, nekem is több mint duplájára emelkedett a díj, amit közöltek. Én elektronikusan tartom a kapcsolatot, az e-mail tartalmazott egy linket, azzal az ajánlattal, hogy lehet, hogy van olyan kedvezmény, amit kihasználhatok.

Semmi kedvezményre alkalmasnak látszót nem találtam (nem vagyok pedagógus, nincs Nők Lapja előfizetésem, nincs ugyanott lakásbiztosításom, stb.) Volt viszont 3 adat, ami nem volt kitöltve, hogy hányan vezetjük a gépkocsit, mennyi idős a legfiatalabb, aki vezeti, és mennyi az éves futásteljesítmény. Csodálkoztam, hogy ezek hiányoznak, hiszen szerződéskötéskor meg lettek adva. 3-an vezetjük, 31 éves a legfiatalabb, és az éves futásteljesítmény 11-ezer km.

Csodák csodája, rögtön jött a válaszlevél új díjjal, csak 380 Ft-tal nőtt a múlt évi díj.


Arra gondolok, hogy ez trükközés. Nem hiszem, hogy a megadottak ekkora kedvezményre jogosítanak.

Mivel több mint egy éve jogszabályban tiltott, hogy az újonnan szerződőnek kedvezőbb díjat kínáljanak, mint a meglévőknek, ezt nem tehetik. Ezért, vélhetően azt találták ki, hogy adott személyekre szabott kedvezményeket adnak. Mivel az új szerződőtől kérik ezeket az adatokat, annak alapján megkapják a kedvezményt. Bizonyára nincs olyan jogszabály, hogy a kedvezményre jogosító adatokat automatikusan át kell vinni az új biztosítási évre, azokat szépen elfelejtik. Aki megadja, mint én, ott nagyot csökken az eredetileg ajánlott díj, aki nem teszi meg ezt, az meg fizethet jó sokat. Lehet, hogy aki nem elektronikus levelet kap, nem fog bajlódni a linkkel. Én sem reméltem tőle sokat, de hát, próba-szerencse alapon bejött.

2018. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos minden cégnél emelkednek a díjak. Van egy tarifatábla amitől nem térhetnek el, és azokat nem a biztosító találja ki szivatásból!

Panaszkodás helyett, érdemes felkeresni a biztosítódat, hogy nincs-e valami kedvezmény amivel lehetne csökkenteni. Hidd el, ha van valami, akkor megadják! Lehet kételkedni, vagy utánna olvasni, hogy milyen kedvezményre vagy jogosult, és már úgy keresni Őket. Biztosítónál dolgozok, függő ügynökként, hidd el, mindent megteszünk azért hogy csükkentsük a díjat, mert tudjuk, hogy nem könnyű kifizetni némely embernek akár 100-200 ezreket egy évre.

Szóval, csak keresd fel a biztosítódat. Egy telefont megért, vagy akár emailen is lehet.

2018. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!