Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Évfordulóra történő átváltás...

Mirk kérdése:

Évfordulóra történő átváltás esetén mikor kell fizetni?

Figyelt kérdés
Február 9 az évforduló, de már el van intézve a váltás, a régitől már megjött a levél a felmondásról. Az új biztosítónak mikor kell küldeni a díjat (nem csekk, hanem éves egyszeri átutalás)?
2018. jan. 9. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy küldd, hogy a kezdésre, azaz február 9-re odaérjen a pénz. Akár most is küldheted, akár február 5-én is ráér.
2018. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálatok milyen naptár van, hogy feb.9-én van az évforduló?

Ha felmondtad a biztosítást, akkor a biztosító megküldi a felmondást és a baleseti kártörténeti igazolást.

És ezeket szintén elküldi az új biztosítónak.

Tehát az új biztosító látja, hogy február 9-ig szól a biztosítás, szóval vagy február 9.-én, de február 10-én is befizetheted, ha lehet reggel, mert ha ne adj Isten történik valami, akkor a kieső időre díjat számolnak fel. Szóval inkább Február 9.-én érdemes.

2018. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként a szerződésben le van írva a befizetés időpontja. Csak el kell olvasni. Pl nekem is február 6-án van a biztosítás lejárata, és le van írva, hogy ha február 06-ig, de legkésőbb 45 napig beérkezik, akkor érvényes a biztosítás. De nem érdemes kitolni a határidőt, mert mint írtam, baleset esetén summás díjat számolnak fel.
2018. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!