Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Normális, hogy baleset miatt...

Normális, hogy baleset miatt ennyit emelkedett a kötelező biztosításom? 26 ezerről 74 ezerre?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy balesetem, vitatható, hogy ki volt a hibás, nekem nem volt károm (rendőrt nem hívtunk), végül engem hoztak ki hibásnak, 347 ezer volt a kár, amit a biztosítóm fizetett.

Akkor még beszéltem egy ügyvéddel, de mondta, hogy nem érdemes foglalkozni vele - pereskedhetek, de mivel nekem nincs károm, úgyse kapok semmit, és így max 5-10 ezret emelkedik a biztosításom, ami olcsóbb mint az ügyvédi díj.


Szóval a lényeg, hogy tavaly az éves biztosításom 26 ezer volt, idén felemelték 74-re WTF? Ez reális, más is járt így?

Amúgy az Allianznál vagyok, de tuti átmegyek máshová.


2018. febr. 3. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Én pont így jártam 4 éve. Sajnos nem tudtam bebizonyítani vétlenségem. Végül megegyeztem a gyorshajtó motorossal, kapott 150 000-et és a bónuszom 10-röl 8-ra esett vissza. A kötelezőt-50k-rel 74k-re emelték. Rá 2 hónapra váltottam s egy másik biztosítónál 37k-et fizettem. Szóval válts bizt. az első adandó alkalommal.
2018. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nemm igazán értem, ha nem hívtatok rendőrt egy vitatott helyzethez, ki hozott ki téged hibásnak a baleset miat...

Kerrsel a netenvegy kötelező biztosítás kalkulátort és kitöltöd, megnézed milyen összegeket dob ki.

2018. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Allianzról:tavaly 64-et fizettem,(nem volt károkozás) nemrég kaptam egy levelet, hogy a következő évi kötelező 98 lesz.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondta, hogy bizonyos kedvezményeket nem kalkuláltak bele.

Kérdezett pár dolgot, hogy pl. csak én vezetem-e az autót,

1 perc után kibökte, hogy akkor 53. Ennyivel meg is kötöttem.

Pár éve viszont okoztam kárt (genertel)feleségem kocsijával, kb. 380 volt a kárösszeg, talán 2-3 ezer forinttal lett több a kötelező.

2018. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Allianz bitositási dija általában is magas, drága.

Az meg jelzés értékű, hogy " elfelejtenek" bizonyos bónuszokat figyelembe venni a kalkulációnál.


Függetlenül attól, hogy történt-e károkozás, minden évforduló lejárta előtt ajánlott végig pörgetni a kfb kalkulátort, függetlenül melyik biztosítóval van éppen szerződésben az ügyfél.

Meglepő különbségek vannak az ár ajánlatokban.

2018. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

jó jó de ki az a hülye aki az Allianz-nál köt biztosítást????

Legrosszabbak között van

2018. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5#

Szerintem meglepően sokan kötnek úgy biztosítást, hogy előzetesen nem tájékozódnak a lehetőségekről, az Allianz meg egy nagy biztosító, amit sokan ismernek, és könnyen elérhető az ügyintézés, rengeteg irodát tartanak fent - talán ezért is dolgoznak drágán.

Jól nyomon követhető itt is, hogy kalkulátorokról sokaknak nincs is tudomásuk, ámbár ez nekem azért is furcsa, mert minden évben jön az email az évforduló lejárta előtt, hogy nézzem meg milyen összegeket ajánlanak a különböző biztosítók a következő évi kfb-ra.

Magamból kiindulva, ha nem tolták volna az orrom alá annak idején a kalkulátort, meglehet én is az Allianzot választottam volna, mert az egy közismert biztosító, de amikor megláttam az árajánlatokat nem volt kérdéses, hogy az Allianz felejtős.

2018. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2015-ben amikor először kötöttem, az Allianz volt a legolcsóbb nekem, akkor 32 ezer évente... 25 évesen, friss jogsival, 27 éves szakadt autóval, és a laza hozzáállásommal nem sok jót néztek ki belőlem...

Akkor A0-ba kerültem, aztán előrébb soroltak A2-be (ekkor lett 26 ezer).


Ekkor volt a baleset, konkrétan kereszteződésből kihajtottam jobbra (balról nem jöttek), jobbról viszont jött egy furgon a saját sávjában, és ekkor az idióta kivágódott a furgon mögül, KERESZTEZŐDÉSBEN ELŐZÖTT, és a lökhárítómon végighúzta a kocsiját, mint a Titanic a jéghegyet...

Nekem abszolút semmi károm nem volt, nem igazán érdekelt, még sajnáltam is az idiótát az új kocsijával (volt Cascója).


Aztán pár hónap múlva jött a levél, hogy én voltam a hibás, mert nem adtam elsőbbséget - reklamáltam mindkét biztosítónál, konkrétan közölték, hogy szabálytalan volt, mert kereszteződésben előzött, de én nagyobb szabálytalanságot követtem el, mert nem adtam elsőbbséget (az, hogy a furgontól nem láttam, ezért kihajtottam a saját sávomba, senkit sem érdekelt, mert számítanom kellett volna rá).

Aztán most visszasoroltak A0-ba, és 26-ról 74-re emelték, szóval az a minimum, hogy biztosítót váltok :)


A balesettel kapcsolatban meg úgy tudom 2 év az elévülési ideje (még 1 sem telt le), szóval még bíróságon támadhatnám.

2018. febr. 3. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden évfordulónál meg kell nézni a kalkulátort mi a helyzet, mert nagyon szórnak a díjak. Minden biztosítónál. Az Allianznál meg pláne, mert minden szirszarért rögtön díjat emelnek az egekbe. 74 ezret egy A0-s kezdő se fizet kb.
2018. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a díjemelkedés nem a kár miatt volt (és az amúgy sem számít, hogy mennyit fizetett ki a biztosító a károsultnak). Minden biztosító minden évre újraszámolja a díjtáblát és mindig van olyan "csoport" amelyik megszívja, valószínűleg most ebbe estél bele. Évek óta koccanás nélkül is kétszer akkora díjat hozott ki nekem az Allianz, mint a mostani biztosítóm újrakötés nélkül.
2018. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nekünk nem volt balesetünk és 26-ról felugrott 56ezerre. apjuk tudjukmilyét. most az uniqanál vagyunk
2018. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!