Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Parkolóhelyről tolatva nekimen...

Parkolóhelyről tolatva nekimentem az allo autonak, se rendor se biztosito nem lett hivva. Lefotozta a szemelyimes lakcimem, elkerte a szamom a karosult? Mi bajom lehet ebbol?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy en vagyok a hibas, sajnos olyan helyre akartam beparkolni, ahova az autom nem fert be, idoben eszrevettem de a tolatasnal bizony az ott szabalyosan parkolo autonak nekimentem. Benne ult a pasi, kiszalltunk, en leparkoltam odebb. Visszamentem megneztuk a bal tukrenek lett egy kisebb baja, egy kis res lett a tukor es a kaszni kozott.

Teljesen sokkot kaptam, azt se tudom milyen auto volt, mennyibe kerul egy tukorcsere, azzal riogatott, hogy arra az autora rettentoen draga a tukor. Eletem elso ilyen esete, gyeren kivilagitatlan sotet utcan, a karosult eleinte akart rendort aztan megsem. Megkerdezte, hogy elismerem e a hibam mondom persze.

Azt mondta, lefotozza a szemelyimet lakcimkartyam es holnap keres ha komoly javitasi osszege lesz a tukornek.

Utolag mit tehetek? Biztosito igy is fizet, ha teszem azt 200 ezres kar keletkezett?

Es ha a tulaj irrealis magas osszeget mond?

Es ha atadom neki a penzt, amiben megegyezunk akkor irassak vele papirt?


2018. febr. 8. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
gondolom van biztosításod akkor fizet igen
2018. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
a biztosítás másét mindig fizeti
2018. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
10%
Ha tudod, hogy rossz helyen parkolt, akkor minek hagytad magad? Szabálytalan parkolásért őt is elővették volna.
2018. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem nem. O szabalyosan parkolt.

Az en autom a hosszu es en vagyok a tapasztalatlan, sajnos nem fertem be a parkolohelyre es aki a tolataskor ott allt abba mentem bele.

Nos akkor ha holnap nekem irrealis nagy osszeget mond, akkor irhatok karbejelentot a biztosito fele, es majd az elintezi?

Honnan tudjam hogy nem e akar atvagni?

2018. febr. 8. 21:52
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Azt írtad, hogy kivilágítatlan úton állt. Ergó, rálehetett volna húzni, hogy nem világította ki magát. Bár, ez csak lakott területen kívül állja meg a helyét. Egyébként ilyeneknél egyből lapot kell írni és kész. Mert most összetöri magát jobban és a nyakadba húzza azt is.
2018. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem engedted volna lefényképezni a lakcímed letagadhatnád az egeszet. Mondjuk így is megteheted de akkor lehet elkapnak egyszer.

Amúgy legyen benned gerinc és fizesd ki, persze ha több millát akarnak lehúzni rólad azt azért ne hagyd. Nézz utána mennyibe kerül egy ilyen tükör (ha tönkrement egyátalán), menjetek együtt szervizbe ne verjenek át.

2018. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen azt kellett volna utolag en is belatom 😕 marmint lapot irni. Azt mondta, ha nem nagy a kar akkor fel se fog hivni.

Sajnos nem tudtam mi a teendo ilyenkor es odaadtam neki a szemelyimet. En becsuletes vagyok a vegtelensegig igy ezt lattam jonak.

Igen ha lehuzos szaga van a dolognak, akkor elmegyek vele egy altalam kijelolt szervizbe es kerunk allasfoglalast.

Igen de ilyenkor is allja a biztosito?

Rendort nem akarok belekeverni, nehogy azok is legomboljanak 50 ezerrel. 😕

2018. febr. 8. 22:11
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom milyen autó volt ès mennyibe kerül megcsináltatni de ilyenkor érdemes átgondolni.

Ezt úgy szokták, hogy elviszi a károsult szervízbe a kocsit, és kér egy árajánlatot.

Ha neked túl magas az összeg akkor bízd a biztosítóra.Onnantól kezdve az ő és a biztosító dolga.Ha elismered a kárt neked más dolgod nincs csak fizetni a magasabbösszegű biztosítást.

Nem fogja felújíttatni általad a kocsiját mert a biztosító se hülye ahogy gondolom te se fizetnél ki irreális összeget.

Ha úgy döntessz, hogy kifizeted, odamész a szervízbe amikor elkészült a kocsi.A saját nevesre kéred a számlát és kifizeted.A számlát megtartod.

Ha nem tudjàtok összeegyeztetni, a tulaj kifizeti.

A tulaj megmutatja a számlát, te pedig aláíratsz vele egy papírt két példányban.

A papíron szerepeljenek az adataitok, az autó adatai, a számlàn szereplő alkatrészek javítások és annak költségei, és, hogy az összeget a tulaj hiánytalanul átvette.Két tanu. Viszlàt.

2018. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha úgy nyilatkozott, hogy lehet fel se hív, akkor nem hiszem, hogy le akar húzni.
2018. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom! Tenyleg halas vagyok a valaszokert, mindenki nagyon kedves.

Igen ugy nyilatkozott, ha nem kerul semmibe a javitas mert pl vissza kell csak pattintani valamit, akkor fel se hiv.

Ha meg valami komolyabb dolog akkor felhiv es egyeztetunk.

Valoban ha magas az osszeg akkor elek a biztositoval. De ha pl 10 ezret mond akkor azt kifizetem neki.

Sajnos zoldfulu friss jogsis vagyok, 3 honapja van jogsim de imadok vezetni es a munkamhoz is kell, csak a parkolas kicsit neccesebb.

Megegyszer koszonom a valaszokat, megnyugodtam kisse 😊

2018. febr. 8. 22:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!