Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Automata korlatozot jogositvan...

Automata korlatozot jogositvany kerdesek?

Figyelt kérdés

az lene a kerdesem hogy ha el kapnak a zsaruk kezi valtos kocsit vezet ni menyi lessz a birsag

tovaba a jogsim ervenyes kul foldon is peldaul egyesult alamokba

koszonom ha valaszoltok nem vagyok magyar anya nyelves



2018. febr. 22. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mivel arra nincs jogosítványod, elveszik a helyszínen és az autót is másnak kell hazavinnie. Érdemesebb kiegészítő vizsgát tenni manuális váltóra.
2018. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Helyzetfüggő. Nekem is automata van, de szemrebbenés nélkül vezetek mást is. Még sosem szóltak. Ugyanis ha nem szegsz másokat veszélyeztető közúti szabályt, akkor kit érdekel, hogy váltózol.


Nem esznek meg, nem lőnek főbe, legfeljebb megdorgálnak. Gondolj bele, a piroson áthajtás, egy stoptáblás nem megállás mennyivel durvább? Mi ezekhez képest egy kézi/automata váltós kocsi vezetése.?

2018. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendőrfüggő, de pénzbírság járhat érte és 45 ezer helyszíni vagy 90 ezer csekken, legalábbis Mo-n a kategórián kívüli vezetés az ugyan olyan, mintha nem is lenne jogsid. Elvenni nem szokás, azt csak ittas vezetésnél vagy nagyon durva helyzetnél szokták.


EU-n belül bárhova mehetsz vele, illetve néhány országba még. USA-ban államfüggő, valahol elfogadják egy éve vagy hat hónapra, valahol viszont mindenképp kell a nemzetközi jogsi, de kell mellé a magyar is és a határideje annak az érvényessége illetve a turista vagy munkáltatói vízum ideje. Autóbérléshez 90%-ban kelleni szokott, mi meg is csináltuk pont ezért, bár már fix van, mert közben állampolgárok is lettünk.

Egyébként is érdemes gyorstalpalót venni, mert vannak más közlekedési törvények és a rendőrök ott keményen megcsapnak.

2018. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat.tehat jo ha nem veszik el a jogsit etol feltunk.de az sem fair hogy amerikaban ugyebar automatan is vizsgaznak es ha ide gyunek europaba kis gyakorlatal vezet hetnek stick shiftet mi nekunk pedig penzbirsag jar erte
2018. febr. 23. 12:42
 5/5 A kérdező kommentje:
masodik valaszolo igen en is ere gondoltam ,mi faj nekik ha mink it ot megtanulunk vezetni kezi valto miutan ugyebar meg van a jogsink amenyiben nem okozunk balesetet nekem anak idejekor a oktatom egy fereg volt szintes emit nem tanitot nekunk akarta volna hogy vegyunk orakat tole.
2018. febr. 23. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!