Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire számithatok súlyadó be...

Mire számithatok súlyadó be nem fizetés miatt?

Figyelt kérdés

Most kellet volna befizetnem március 15-ig.

Hová kell mennem hogy kiegyenlitsem a tartozásom? A válaszokat előre is köszönöm.



2018. ápr. 8. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Tudtommal önkormányzat, nekem még oda kellett menni.

Talán még kis büntetéssel megúszod, nem tudom mennyi a türelmi idő, de ha sokat vársz, egyszer csak bevonják a rendszámot, és jó drágán kapod vissza.

2018. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor még nem vonták ki a forgalomból az autót?
2018. ápr. 8. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idő alatt nem. Nem figyelmeztettek? Egy ismerősömnek nem átiratás (nem használta az autót és nem is iratta át azonnal) miatt 6 hónap után jött a levél, hogy lesz szives leadni a rendszámot.
2018. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az önkormányzat ad csekket a büntetéssel együtt amit postán be tudok fizetni?
2018. ápr. 8. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Az önkormányzathoz kell menni. Büntetést nem kapsz, csak legfeljebb egy minimális késedelmi pótlékot. De ilyen rövid idejű tartozásnál még azt sem biztos, minden attól függ, hogy a késedelmi pótlék összege eléri-e a minimálisan kiszabható összeget. Ahhoz hosszabb ideig kell tartozni és sokkal nagyobb összeggel. Valójában a késedelmi pótlék mértéke, késedelmes naponként a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd része. Mint írtam, ez lehet hogy olyan kevés lesz, hogy talán ki sem szabják, mivel van egy minimális összeg, amit el kell érni. Talán 1.000,-Ft. a minimális összeg, de azt nem tudom hogy ez hogy van a gépjármű adónál.


Nem fizetés esetén sem vonják ki az autót a forgalomból. Ha fizetési felszólításra sem fizeted be, akkor átadják a NAV-nak behajtásra.

2018. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Azt elfelejtettem írni az előbb, hogy befizetheted az eredeti csekken is ha megvan, és akkor nem kell feleslegesen bemenni az önkormányzathoz. Vagy át is utalhatod nekik. Ha lesz késedelmi pótlék, azt úgyis csak a befizetést követően lehet majd megállapítani, hiszen akkor lesz majd ismert a késedelmes napok száma. Ha pedig lesz, akkor majd postázzák azt is. Ha nem, nem.

2018. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
2018. ápr. 8. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!