Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem, akarja kiàllìtani az...

Nem, akarja kiàllìtani az okmàny iroda a jogsimat?

Figyelt kérdés
Röviden,2014 ben volt egy 5 hònapos eltiltàsom meg pènzbirsàg. Engedèly nèlkül vezettem ès baleset is èrt mivel nem volt jogsim èn lettem ugye a hibàs.Pàr napja viszont mindenből elsőre sikerült egyszerűen nem tudom mièrt szőröznek velem,a rendörsègre be mentem ott èrdeklödtem hogy mièrt. Azt mondtàk nem èrtik mert màr lejàrt az 5 hònap, anyiban maradtun az okmàny irodàval hogy majd hètfön utànna nèznek. Köszönöm a vàlaszokat.
2018. szept. 1. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Pár napja vizsgáztál és még nem küldte az okmányiroda a jogsidat? Lusta irodisták !
2018. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy ezt reggel kellet volna ki irnom. Nem nem küldtèk! Hanem mikor be mentem az okmàny irodàba màr ott megàlt a dolog emiatt az eltiltàs miatt ami 2014 ben volt 4 ève,hètfön bent lesz elmèletileg az az ügyintèzö aki tudja hogy ilyenkor mi a teendő.
2018. szept. 2. 00:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És mégis mit vársz? tipegjünk be helyetted az okmányirodába?
2018. szept. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell feleslegesen bóklászni össze-vissza, bemész a kormányhivatalba a megfelelő ablakhoz, és személyire kiadják a jogsidat. de inkább várj egy hetet.
2018. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Jogsihoz nem kell nyolc általános? Rengeteg a helyesírási hiba, s butaság süt belőled.

Az ügyintézési határidő nyolc nap. Hol van az még?! Ha lakásra kéred, akkor ehhez hozzáadódik a postázás ideje.

2018. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsò te nem tudsz èrtelmezni egy kèrdèst. Akkor ki is a buta ? De làtom nem egyèrtelmű a kèrdèsem vagy csak olyan ìr akinek mèg a nyolc àltalànos is döcögve lett meg.
2018. szept. 2. 20:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehetőleg olyan enber irlyon màr aki volt hasonlò szituàcióban.! Köszönöm.
2018. szept. 2. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

Ha nem volt jogsid, hogyan tilthattak el 5 hónapra a vezetéstől?

Szerintem amint meglett a jogsid, onnantól él az 5 hónap tiltás.

2018. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugi senki sem olyan mint te... szerencsére.
2018. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Tévedésben vagy, tisztelt # 8-as válasz írója! [2018-09-02 21:17]


A vezetéstől az is eltiltható, akinek nincs vezetői engedélye.

Ez két fenyegetést is jelent az eltiltottra.

1./ Az eltiltás időtartama alatt nem szerezhet vezetői engedélyt, ugyanis már az elméleti vizsgára bocsátásnak is feltétele a közlekedésbiztonsági megfelelésről való nyilatkozat (a gyakorlati vizsga előtt ezt a közlekedési hatóság ellenőrzi is)*¹, és aki eltiltás alatt van, nem felel meg a közlekedésbiztonsági feltételeknek.*²

2./ Az engedély nélküli vezetésért megszabott, kötelezően alkalmazandó bírságösszeg 45-ezer Ft.*³ Aki eltiltás alatt vezet, kiemelt szabálysértést követ el.*⁴ Ez szabálysértési elzárással is büntethető cselekmény, ezért akár a helyszínen szabálysértési őrizetbe is vehető. És, a 45-ezer Ft helyett, 300-ezer Ft-ig terjedő bírság szabható ki.*⁵

Ha nem tiltanák el, akkor az anyagilag jól állók engedély nélkül vezethetnének; amikor alkalmanként lebuknának, akkor befizetnék a 45-ezer Ft-ot. Viszont, ha eltiltást alkalmaznak, akkor már nem ilyen a helyzet. Akár elzárással is akadályozhatják az engedély nélküli vezetést.


Ha a kérdezőnél nem telt volna le az eltiltás, akkor nem tudott volna járművezetési vizsgát tenni.

Valamilyen adminisztrációs hiba van, ami tisztázható. Persze, nem itt tudjuk kitalálni, hogy mi az, és hogyan tehető rendbe.


*¹ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 10. § (1) b) és 8. melléklet 3.5 utolsó bekezdés

*² 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 16. § (1) a)

*³ 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet az egyes közlekedési szabálysértések miatt alkalmazandó szabálysértési pénzbírság, illetve helyszíni bírság kötelező mértékéről, valamint a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvénnyel összefüggő egyes kormányrendeletek módosításáról 8. melléklet 1. sorszám

*⁴ 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 220. §

*⁵ 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 11. § (1)

2018. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!