Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Összetőrték a 18éves swiftemet...

Összetőrték a 18éves swiftemet. Kölcsönadtam, balesetet okozott a barátom vele. Az autó szerkezeti totálkáros nem javítható. Én 300ezret kértem a sráctól neki a szervíbe azt mondták olyan 100-200 at érhet maximum mert szétvan rohadva az alja?

Figyelt kérdés
Mit tehetek? Jelentsem fel? A biztosító a vétlen kárát kifizette,Akinek nekiment.

2018. dec. 19. 09:17
1 2 3
 1/22 D. Brasco ***** válasza:
84%
Ha gondolod feljelentheted de kb semmire nem mész vele......polgari peres uton évekig elhúzódva talan kiköhög majd valamennyi zsét ha győzöd kivárni......egyebkent meg tényleg 200-250ért dobálják a swifteket ami jobb fajta.......ha a tiednek tenyleg szét van korhadva az egesz alja 150-nél nem ér többet nem hogy 300-at!
2018. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Feljelentést tenni bűncselekmény esetén lehet. Ez itt egY polgári peres követelés.
2018. dec. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
igen, ez polgéri peres üvgy, csak arra meg várhatsz 3-4 évet is akár, ha szépen végigfellebbez minden fokot + neked kerül egy halom pénzbe eleve megindítani :(
2018. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Lehet csak kétszázat ért, de ha veszel másikat annyiért, akkor még a nevedre kell iratni, leszervizeltetni stb. A háromszázvezer még kevés is. Legalább négyszázat kellett volna mondanod. Ezt a roncsot is ki oell vonatnod a fordlgalomból. Az sincs ingyen.
2018. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Haverodnak igaza van. Kb 200-at ér. De neked is igazad van, mert még át is kell iratni. Üljetek le haveroddal, nézzetek ki párat, menjetek el meglesni őket, majd ha van olyan ami nagyjából olyan állapotú mint ami neked volt azt vegyétek meg, és irassátok át. Átiratással együtt fizesse ki. Az se olcsó. Képes 70-80 ezerig felrúgni.
2018. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen esetben a cél mindig az eredeti állapot helyreállítása - tehát hogy neked legyen egy üzemképes Swifted.

Ha ő tud ingyen szerezni, akkor elég az átiratást és a kötelező első szervizt állnia.

Ha csak hatszázezerért tud ugyanolyan állapotú autót találni, akkor azt fizeti, plusz átirás, szerviz.

2018. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Jó lenne valahogy szép szóval, törvényen kivül kiverned belőle a 300-400 ezer forintot. Elképesztő pofátlanság, hogy valakinek összetöröd az autóját, és utána még neki áll feljebb...
2018. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Verekedésig semmiképpen nem fajulhat a dolog.Nem félek tőle inkább felháboritónak tartom.Van másik autóm amivel munkába tudok járni,csak az is egy öreg roncs :(.Érzem es hosszadalmas lesz.
2018. dec. 19. 13:47
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, felidegesítettem magam, hogy hogyan lehet ennyire pofátlan valaki, hogy kölcsönkér egy autót, összetöri, és utána még ő fikázza, hogy rohadt, okoskodik, hogy max 200ezret ért..

Mivel 18 éves az autó, így váltás utáni (96 utáni), amik általában 280ezertől mennek viszonylag jó állapotban, egészen 400ezerig + átírás, eredetvizsgáztatás + az alapokat ilyenkor kicseréltetni + a másik autóval foglalkozni, elvitetni a bontóba, utána okmányirodába leadni a rendszámtáblát stb, ami még sok-sok időbe és pénzbe kerül neked.

Ha totálkárosra törött az autó, akkor hogyan állapították meg, hogy 100-200ezret érhetett?

Elsőkörben én is azt tanácsolom, hogy üljetek le mint két felnőtt, és beszéljétek meg, hogy néztek közösen egy autót, együtt elmentek, és ő kifizeti neked. Erre kevés esélyt látok mondjuk, nem tudom hány éves lehet, talán ha a családjával is leülnél beszélni külön, lehet az segítene.

2018. dec. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
28 éves külön lakik már rég a szüleitől.Szerintem felesleges lenne a szüleit zargatni.Lenyukszom aztán beszélek vele időpontot mikor ráér. Hogy a 100-200 hogy jött ki azt nem tudom.
2018. dec. 22. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!