Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az adásvételit ha az eladó...

Cjspiler kérdése:

Az adásvételit ha az eladó nem adja le, de én le adom, , át irják az autót?!

Figyelt kérdés
Részletfizetésre vásároltam 1 Autót..maganszemélytől. közös megeggyezés szerint, . akkor gépjármű bérleti szerződést csináltunk .. december 31 ig szólt ki fizettem a napokban a maradék összeget .. akkor a forgalmiban ,, az a cég szerepelt amelyik a bérleti lapon volt .. ma adott nekem 1 adásvételit .. amin már más cég szerepel .. át tudom én irni az autót vagy mit tudok tenni .. ? Segitsetek ! mindent meg halgatok minden segitséget

2019. jan. 4. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint az átruházónak (eladó) 8 napon belül*¹, a vevőnek 15 napon belül kell bejelentenie*² a gépjármű adás-vételt.


Az eladó érvényes adás-vételi szerződéssel alátámasztott bejelentésének tényét és időpontját három napon belül bejegyzik a nyilvántartásba.*³

Ez tehát csak tudomásulvételt jelent, nem átírást. Ha ez eladó nem tesz eleget a bejelentési kötelezettségének, nincs jogszabályi következménye. A bejelentés igazolása csak támogatást jelent részére, ha a gépjárművel kapcsolatban szabálysértési bírság, pótdíj érkezik; ki tudja magát menteni. Ha a vevő átíratja, akkor tulajdonképpen felesleges is az eladó bejelentése.


A vevő bejelentése, ami átírást eredményez. Ehhez szükséges érvényes adás-vételi szerződés, a törzskönyv, a forgalmi engedély, az eredetiség-vizsgálati megfelelés igazolás és a megkötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás bemutatása; valamint meg kell fizetnie az átírási illetéket, és az új forgalmi engedély és törzskönyv illetékeit.


Ha csak az eladó tesz bejelentést, akkor a határidő letelte után felszólítják a vevőt az átírási kötelezettsége teljesítésére. Ha ennek sem tesz eleget, akkor intézkednek a gépjármű forgalomból való kivonására, és a NAV felé bejelentést tesznek, az elmaradt illetékmegfizetés miatt.


Ha egyik fél sem tesz bejelentést, akkor a hatóságok nem tudnak semmilyen változásról, a nyilvántartás változatlan marad, a felek nézegethetik az adás-vételi szerződést.


┌─ *¹ 304/2009. (XII. 22.) Korm. rendelet a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának, illetve üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokiratnak a közlekedési igazgatási eljárásban történő felhasználhatóságához szükséges kötelező tartalmi elemekről [a továbbiakban: 304-es Kr] 2. § (1)


*² 304-es Kr 4. § g)


*³ 304-es Kr 2. § (2) ─┘

2019. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ de a tőrzskönyv azt mondta el veszett nincs meg .. azt mondta elég ha bele irjuk az adasvételibe hogy elveszett
2019. jan. 5. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elveszett törzskönyv pótlásához ennyi nem elég, mivel tulajdonjogot igazol.

A pótláshoz igazolni kell a tulajdonjogot (intézheti felhatalmazott is), és kell az okmány elvesztéséről, eltulajdonításáról, megsemmisüléséről szóló jegyzőkönyv is. Az elvesztés bejelentése után megjelentetik a sorszámát a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos értesítőben, és csak a közzétételt követő naptól pótolható.

Lásd: [link]

2019. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
A törzskönyv igazolja a tehermentes tulajdonjogot, nem is értem, hogy mer valaki úgy autót venni, hogy nem kap hozzá törzskönyvet. Én biztos nem mernék, kiderülhet, hogy lopott, kivont, hitel van rajta, bármi.
2019. jan. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:
76%

Háááát nem is tudom!

-nem jelenti be, hogy eladta

-más cég az egyik papíron, más a következőn

-részletfizetés és bérleti szerződés

-elveszett törzskönyv..... :(


Ez így nekem sok(k), én biztos nem ugrottam volna bele akkor sem, ha álmaim autójáról van szó.

Tanulj az esetből! Remélhetőleg pozitív vége lesz, és máskor nem kreálsz magadnak ilyen problémát.

2019. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mar beszéltem az eladóval,, és mondta hogy miért nem szóltam menjek el és azzal a céggel csináljuk meg az adásvetelit de azt mondja törzskönyv nincs mert ez autó kereskedés és illetékmentes,, az okmány irodában van!!:)
2019. jan. 9. 12:05
 7/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Először arról volt szó, hogy magánszemélytől, aztán a bérleti lapon már egy cég neve szerepelt, később egy másik cég. Közben valami részlet is említettél. Mellesleg nincs meg a törzskönyv, most meg valami kereskedés illetékmentességéről írsz......


Remélem Te átlátod, és ez valami jó üzlet.

Az biztos, hogy én már régen visítva menekülnék onnan. :)

2019. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!