Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítás: tulaj vs üzemeltet...

Biztosítás: tulaj vs üzemeltető vs használó. Vezetehetem úgy az autót hogy más fizeti a biztosítást?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz jogsim, és szeretnék autót. Anyukámnak még nincs jogsija, viszont a KGFB kalkulátor szerint ha Ő fizetné, kevesebb lenne a biztosítási díj mint nekem. Meg lehet azt trükközni, hogy én használom rendszeresen az autót, de mégis Ő fizesse a biztosítást? Mi a helyzet a tualjdonos ill. üzemeltetői státusszal? Kinek kell fizetnie?
2010. júl. 9. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Üzembentartónak kell fizetni. Lehet olyat csinálni hogy te légy a tulaj, ő pedig az üzembentartó. Attól még természetesen te is vezetheted, nem hiszem hogy belekötnek ha a tulaj vezeti.:)
2010. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és az nem gáz valamelyik szervnek, hogy az üzembentartónak még jogsija sincsen?
2010. júl. 9. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
abszolút nem
2010. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kalkuláld újra..., több tényező alapján tesz ajánlatot a biztosító.

Hiába idősebb 0 év gyakorlattal rendelkezik.

Te is fogsz plusz pontot kapni, amiért egyeltalán van vizsgád. Pár éven belül garantáltan Te kerülsz jobb státuszba, addig nyersz-e annyit, hogy akkor megérje átírattatni a forgalmiban?


Ugyan hány liter benzin árával lenne kevesebb?

2010. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"az üzembentartónak még jogsija sincsen" - ő CÉG, vállalat is lehet, aki mivel nem természetes személy neki biztos nincs jogsija.
2010. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel anyukádnak sincs jogsija, ugyanúgy A0-ban kezd, mintha te kötnéd, legfeljebb a korszorzó más. Az évek során az ő bónusza fog emelkedni, nem a tied. Egy esetleges autóváltásnál is kénytelenek lesztek üzembentartóit kötni, mert a meglévő bónuszt is ő viheti csak tovább. Te meg maradsz A0-ban.

Egyébként, ha üzembentartói szerződés kötsz anyukáddal, a forgalmit is az ő nevére kell átíratni.

2010. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mivel anyukádnak sincs jogsija"- ezt úgy gondoltam, hogy neki sem volt még biztosítási jogviszonya.

Természetesen lehet jogsi nélkül tulaj is, üzembentartó is, de gondold át, hogy tényleg megéri-e ez a cécó, amit akarsz, mintha te kötnéd a kötelezőt és a bónuszod is pörögne.

2010. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!