Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szlovéniába bevihetem a...

Szlovéniába bevihetem a gyógyszereimet? Ma este indulunk.

Figyelt kérdés
Frontin, Rivotril, Tegretol, Lendin, Tramadol. Esetleg Dormicum? Abból is van pár szem alapból mindig a táskámban. Meg kb mindenből.

2019. júl. 26. 11:32
1 2
 1/18 Molyember ***** válasza:
100%
Elméletileg senki sem fog megnézni a határon, de ez kb. viccnek is rossz. Ha ezt mind szedned kell, hogyan lehetsz utazásra képes állapotban? Vagy csak trollkodsz?
2019. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A frontin napi 2 mg, a Rivotril is, Tegretol napi 400mg, Lendin 20mg, Tramadol 50mg. A Dormicum csak ha nem tudok aludni 7,5mg de mivel a 30 se hat, ráb...tam.


A kb minden az még 100mg-os koffeintabletta, nasivin orrcsepp, b6 vitamin, strepsils .. ilyesmik. + van még egy random fertőzés elleni orrcseppem, az estére.

2019. júl. 26. 12:52
 3/18 A kérdező kommentje:
Csak nyaralni mennék, és így is emiatt aggódom. Egyébként megszoktam már ezeket.. hisz évek óta szedem.
2019. júl. 26. 12:56
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen súlyos beteg vagy biztosan tudsz utazni? Amúgy nem fog senkit érdekelni, még ha lenne határellenőrzés sem, így meg pláne.
2019. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerekre nem tudom van-e olyan korlátozás, mint a jövedéki termékekre, de egyébként meg ha az Unión belül a polgár 3 kamion vécépapírral, 6 kamion sütőporral, egy vonatnyi sörösüveggel utazik, az is szabályos. Sem adó, sem vám, sem egyéb dologgal nem jár.
2019. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Neked ezek a gyógyszerek honnan vannak. Az első három antidepresszáns. Ezt biztosan nem írja fel egy orvos egyszerre, párhuzamos szedésre, és biztosan nem minden napi alkalmazásra.

Ezek hatása rendszeres szedés esetén fokozatosan csökken. Már odáig juttattak az orvosok? Létezhet ez? A Tramadol hatóanyaga ópiumszármazék. Szerepel a gyógyszerkönyvben, de ennek a fájdalomcsillapító felírása szigorú feltételekhez kötött? Végső stádiumú rákod van?

2019. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
nyomj rá egy kis vodkát és nem fog érdekelni
2019. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#6 tudod mi az antidepresszáns?? Ezek nem. Ezek szorongásoldó szerek. Az első 2. A harmadik kérem hangulatstabilizátor többek között, de az antiepileptikumok családjába tartozik. Az utána levő allergiára van, az opioidot pedig a legkisebb dózisban kapom, és mondhatni hatástalan. Mindegy. Dormicum meg altató, bár az is benzodiazepin típusú. Az antidepresszáns pl az Anafranil, azt akarja nekem felírni a dokim mikor megyek újra hozzá.
2019. júl. 26. 14:31
 9/18 A kérdező kommentje:
Amennyiben felírja, el kell hagynom a Tramadolt, mert az is gátlóan hat a szerotonin és a noradrenalin visszavételére.. így tehát a kettő együt szerotonin-szindrómához vezethetne. Amúgy meg az antidepi amit írtam egy triciklikus antidepresszáns, szóval még az SNRI-khez képest annyiban más, hogy a szerotonin & noradrenalin lebontását is gátolják(a triciklikus antidepresszánsok). Na mindegy.
2019. júl. 26. 14:39
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Te egészségügyben dolgozol, hogy ilyen jól tudod ezeket?

Határellenőrzés nincs, úgy hogy ott nem lesz akadály.

2019. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!