Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről? Sebességhatár

Mit gondolsz erről? Sebességhatár

Figyelt kérdés

Szerintem a sebességhatárokat már simán feljebb lehetne emelni egy kicsivel, hiszen a mai autók már bírnák,mert már sokkal jobb fékeket alkalmaznak, mint pl 20 éve.

Szóval 50 helyett 55 vagy akár 60 lehetne a határ lakott területen belül. 90 helyett 100 lehetne országúton. 110 helyett 120-130 lehetne autóúton. 130 helyett 150 lehetne autópályán.

A legtöbb ember nagyjából így is megy most is ezeknél a határoknál és nincs akkora száma a baleseteknek, csak a vezetőket szivatják a zsaruk ha lefényképezik őket. Jó tudom nagyobb sebességnél jobban kell figyelni, meg kevesebb időnk van reagálni, de a gyakorlott sofőröknek ez nem pálya, a kezdő meg menjen lassabban... ennyi


2010. júl. 12. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem így is sok a baleset.
2010. júl. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nem mind a túl gyors közlekedés miatt van
2010. júl. 12. 10:59
 3/10 anonim ***** válasza:

a városban 60 nagyon nagy felelőtlenség lenne, de a többivel sem értek egyet, talán az autópálya 150 elfogadható lenne.

de igy is rengeteg baleset van a nagy sebesség miatt.

2010. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
aha, csakhogy nem csak mai autók vannak, hanem még mindig vannak trabik, meg wartburgok az utakon, nem tudom feltűnt-e?
2010. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" ... A közlekedési balesetek okai nem változtak: továbbra is első helyen szerepel a gyorshajtás (31 százalék) ..."


Tényleg nem mind, csak közel a harmada ...


maci

2010. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"sokkal jobb fékeket alkalmaznak, mint pl 20 éve"??? - Sohasem a fékkel van probléma, hanem a tapadással!


Mellesleg "20 éve" még 60 volt a lakott területen belüli határ, nem véletlenül csökkentették.

2010. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ezért:

http://www.youtube.com/watch?v=HeUX6LABCEA

nem akarják megemelni.

az mph-t váltsd át km/h-ra, és mily meglepő, 50 körülre fog kijönni.

2010. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
40 mph az 55 km/h eddig szerintem simáén fel lehetne emelni,de tovább tényleg nem. Csak pl autópályán fel lehetne ahol ugye nincs gyalogos közlekedés
2010. júl. 13. 11:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Az autók fejlődtek, az emberek gondolkodása viszont messze van a nyugati szinttől. -Talán következő 20 év múlva.
2010. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég sok a tapasztalatlan autós.Pl.a nyugati országokban zöldre vált a lámpa,mindenki egyesből indul,itthon meg fél percet álmélkodnak,s csak azután rakják sebességbe.Ez is nagy probléma,mert hiába hajtasz gyorsabban,ha sok a tapasztalatlan.
2014. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!