Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ellopták a biciklikerekem....

Ellopták a biciklikerekem. Ilyenkor tehetek feljelentést? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
Kamera nem volt a helyszínen.
2019. aug. 19. 11:42
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
Ha se kamera se esetleges szemtanú akkor gyakorlatilag ihatsz ra hideg vizet!Szo szerint kar pazarolnod az idődet ilyennel hogy feljelentes
2019. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Én azért tennék.. Hátha véletlenül meglesz

(egy nagymértékű robogómat véletlenül találták meg, zavartan viselkedett az ember mikor meglatta a járőröket, amikor nyitotta ki a garázst amibe el volt rejtve)

2019. aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mennyire gond a feljelentésnél ha nincsenek meg a papírjai a biciklinek? (Egyik rokontól kaptam, ő másik városban él de lehet már neki sincsenek meg mert még az ő fiának vette már olyan minimum 10 éve)
2019. aug. 19. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Feljelentést bármilyen okból tehetsz.

Hogy nem fognak a kerekeddel foglalkozni, az viszont garantálható.

2019. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Még a végén Te mész börtönbe, lásd toévajkergetők, ez a bicikli téma kicsit kényes már. Rendőröket tisztelem, becsülöm, de csak traffizni engedik őket. Engem halálosan megfenyegetett egy volt munkatársam (ki akart rugtani én nevemmel dolgozott, de kamerával felvettem és kitették) és kb. annyi volt a írásos bizonyítékra a válasz, hogy "ha majd...." de tehetsz, csak ne Te szívd meg..


Vagy gondolj a sárga Ladára amit a bagi retkek elloptak és szétromboltak, nézd meg, Becsületesnepper youtube csatornáján.

2019. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Feljelentés tehetsz, nyomozni nem fognak egy ellopott kerékpár után.

Vannak esetek, amikor mégis előkerülnek az ellopott bringák, többnyire másik lopáskor érik tetten az elkövetőt, vagy más ok miatt bukik le, de ezek a ritkébb esetek, bár nem nulla az esélye.

A kerékpár papirja nélkül még rosszabb az esély, a leíráson kívül egy alváz szám is kellene a jegyzőkönyvbe.

2019. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy kerék önmagában beazonosíthatatlan, és talán az értéke sem éri el, hogy foglalkozzanak vele.
2019. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 hogyne, nem kéne túldramatizálni.

Kérdező, már csak a statisztika miatt is érdemes, hacsak nem sajnálod az idődet, mert a tettes/kerék nem lesz meg.

2019. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nem teszel feljelentést, ám bármi más miatt lebukik az illető és előkerül egy csomó ismeretlen eredetű bringaalkatrész, akkor igazából nem tudsz visszaszerezni valamit, amit feljelentés esetén - jo hosszú idő után - vissza tudnál.


Azonban az időd is pénz ám, egy egyszerűbb biciklikerék ára pl kevesebb is lehet fél napi munkabérednél. Szóval anyagi szempontból nem biztos, hogy megéri...

2019. aug. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!