Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van elévülési ideje, hogy...

Cherry_09 kérdése:

Van elévülési ideje, hogy szabalysertes időpontjától számított hány napon belül tehet feljelentést a rendőrség? Illetve köteles az ablaktörlő alatt értesítést hagyni?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy nem hagytam 5 métert a kereszteződéstől, de ezt nem tudtam akkor felmérni, új vagyok a környéken és másokat is láttam ott megallni. Többször álltam ott, és 2-3 hónappal később pár nap különbséggel 4 rendőrségi feljelentést kaptam. Ha ott a helyszínen kapok papírt biztos hogy nem állok oda többé de nem tudtam hogy szabálytalan. Később egy önkormányzati csekket is kaptam 40.000 Ftrol minden értesítés nélkül. Azóta azt befizettem illetve a feljelentesekre válaszoltam. Ismét 2 hónap elteltével 50.000 Ft csekket küldött a rendőrség és 6 pontot a jogosítványból. Ha ez a többinél is így lesz elveszik a jogosítványomat nem beszélve arról hogy az összeget képtelenség kifizetnem. Felhivtam az ugyintézot, aki azt tanácsolta, hogy kerelmezzem az ügyek osszevonásàt és halmazati büntetését. Illetve kiderult hogy van még egy 5. Feljelentés amiről semmilyen értesítő nem jött!


Ezután hívtak fel a figyelmem arra, hogy van egy ilyen határidő, 30 napot mondtak nekem, ami jó lenne mert így fellebbezhetném a feljelentést. (Talán)


Próbáltam utánanézni denem találtam erre ervrnyes jogszabályt.


Aki tudna tanácsot adni megköszönöm.



2014. jún. 21. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

A 30 nap az ügyintézési határidő, amit a parancsnok még 30 nappal meghosszabbíthat!

Tehát ha a rendőr észrevette a szabálysértést és felírta a rendszámodat, feljelent, erre van 30 napja. Aztán a szabálysertési előadónak megint van 30 napja határozatot hozni, de ha közben elmegy nyaralni, akkor kérhet hosszabbítást. Ezért rossz esetben 3 hónap múlva is kaphatsz csekket!


Keresd fel a helyileg illetékes szabs. előadót és egyezkedj vele!

2014. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!